Древній Любеч осучаснюється

Любецькій об’єднаній територіальній громаді дістався нелегкий спадок – зношена соціальна та освітня інфраструктури, зруйновані дороги, відсутність кваліфікованих фахівців. Одне слово – тільки уславлена назва та неповторна природа. Сьогодні ж це містечко, яке є центром ОТГ, поступово набуває ознак сучасності. Показовим є те, що кошти громада вкладає в освіту та спорт, роблячи ставку на молоде покоління!

Селище Любеч відоме Чернігівщині та Україні не лише в історичній ретроспективі – як місце з’їзду князів, але й досить сильною волейбольною командою, яка виборює призові місця на обласних чемпіонатах, а деякі вихованці виступають на Всеукраїнських змаганнях. До цього часу волейболісти тренувались у непростих умовах. Спортивний зал Любецької школи не те, що не відповідав класу, але й був загрозою для здоров’я спортсменів, адже через відсутність належної вентиляції зал був уражений грибком. І ось – оновлений спортивний зал із новою вентиляцією, роздягальнями та вбиральнями.

1asporzala

В оновленому спортзалі

 

«Після того, що тут було, сьогодні приємно зайти до спортивної зали»,– говорить випускник школи, а нині студент військового інституту телекомунікації та інформатизації Дмитро Костюк.

«До ремонту тут була катастрофічна ситуація – осипалась стеля, через відсутність вентиляції були мокрі стіни та підлога,– додає його товариш Владислав Пилипенко. – Я задоволений побаченим».

«Останні кілька років школа, як той мурашник, – не приховує свого задоволення від побаченого голова Любецької ОТГ Сергій Пінчук. – Ми закуповуємо меблі, ремонтуємо їдальню, капітально оновлюємо спортивний зал. Ми інвестуємо в майбутнє, бо освіта і спорт для нашої молоді – це майбутнє для нашої громади».

1aidalna

А це - шкільна їдальня

Ще одна приємна новина для Любеча – ямковий ремонт центральної дороги.

1aramdor

Ямковий ремонт центру Любеча

 

«Ми довго чекали інфраструктурної субвенції, але так її й не отримали, – констатує селищний голова. – Тому ухвалили рішення власними силами і власним бюджетом розпочати ямковий ремонт. Тридцять років тут ніхто нічого не робив, а ми вирішили, що пора починати. Закупили асфальт і найняли підрядника. Орієнтовний обсяг роботи – 760 метрів в обидвабоки. На все про все – 100 тисяч гривень».

За словами Сергія Пінчука, дорога поблизу центральної алеї потребує капітального ремонту, адже її асфальтне покриття ущент зношене. Втім, на це потрібно аж 8 мільйонів гривень. таких грошей у бюджеті громади немає, тож вирішили перевірити, наскільки виправданим буде ямковий ремонт. Якщо асфальт протримається довго, то подібну практику перенесуть на всю громаду. Та все ж ремонт регіональних доріг – це прерогатива балансоутримувачів,тобто Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА та Укравтодору. Проте, як бачимо, дороги в громаді хвилюють тільки її мешканців. Сподіватись на державу – марно, тільки на власні сили.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Сергія Кордика

Схожі матеріали (за тегом)