|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:08 | 03.03.2021

З 1 липня підвищили пенсії. Кому і наскільки?

З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі пенсіонерів області. Середній розмір підвищення становить для цивільних пенсіонерів - 38,81 для війкових - 120.87 гривень Перераховані пенсії виплачуватимуться пенсіонерам у визначену їм дату, починаючи з 4 липня.

1penciiПерерахунки проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 липня передбачено збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1638 до 1712 гривень. Це є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсії за віком, мінімальних пенсійних виплат, надбавок і підвищень до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Пенсійні виплати підвищили:


Непрацюючим пенсіонерам мінімальний розмір пенсії за віком, за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу збільшується на 74 гривні становить 1712. 

Непрацюючим пенсіонерам у яких пенсія за віком є більшою за мінімальну, перераховується доплата за понаднормовий стаж. Кількість років понаднормового стажу залежить від того, коли особа виходила на пенсію (якщо до 01.10.2011 то повний стаж становить 20 років для жінок і 25 років для чоловіків; якщо після цієї дати, то для жінок – не менше як 30 років страхового стажу, для чоловіків – 35).
Особам з інвалідністю мінімальні пенсійні виплати підвищилися на 74 гривень — до 1712 гривень.
У зв’язку з втратою годувальника мінімальні розміри пенсії складають: на 1-го утриманця 1712 гривень, на 2-х утриманців 2054 на 3-х і більше утриманців 2568 гривень.
У разі втрати годувальника військовослужбовця, мінімальний розмір пенсії зріс до 3424 грн.
Для осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій:
мінімальні пенсійні виплати І групі складають 11 128 гривень II групі - 8988, III - 6163,20. 

Для учасників бойових дій мінімальні пенсії зросли до майже 2825 гривень.
Для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з-поміж осіб з інвалідністю мінімальні пенсійні виплати І групі складають 4879 гривень, II групі - 4365,6 й відповідно III групі - 3852.
Шахтарям мінімальний розмір пенсії підвищується до 5136 гривень.
Також збільшується: розмір пенсій за особливі заслуги перед Україною розмір максимальної пенсійної виплати, розмір державної соціальної допомоги на догляд за особами з інвалідністю внаслідок війни, надбавки донорам.

Слід мати на увазі, що:
Пенсіонерам, які продовжують працювати, мінімальний розмір пенсії за віком і доплату за понаднормовий стаж буде перераховано після звільнення з роботи.
Окремі надбавки та підвищення не залежать від розміру прожиткового мінімуму. Вони виплачуються у фіксованому розмірі, який передбачено постановами Кабінету Міністрів України. Це, наприклад, підвищення дітям війни; додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи; підвищення пенсій непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення тощо.

ДОВІДКА
Середній розмір пенсії в області станом на 1 липня цього року складає 3032 гривні, що на 77,1 % перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (1712 гривень).

 

За інформацією Пенсійного фонду України
в Чернігівській області

Схожі матеріали (за тегом)