|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:15 | 02.26.2021

Звідки загроза бюджетам громад?

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на розширеній нараді в міській раді  звернув увагу на лист від Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, де йдеться про низку законопроектів, запропонованих до розгляду народними депутатами України.

atrosh6За інформацією прес-служби Чернігівської міської ради,  він вважає, що ці законодавчі ініціативи мають загрози для місцевого самоврядування і взагалі для продовження питання децентралізації. Тому він доручив підготувати звернення до народних депутатів від Чернігівщини з проханням не допустити схвалення подібних законопроектів, особливо в умовах пандемії.

- Цитую лист: «...значно почастішали законодавчі ініціативи щодо зменшення ставок загальнодержавних податків, що зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування, місцевих податків та зборів, встановлення пільг зі сплати цих податків, збільшення видатків з місцевих бюджетів на забезпечення безкоштовного перевезення, харчування окремих категорій громадян тощо. Законопроекти народних депутатів не містять фінансово-економічних обґрунтувань, балансування доходів та видатків як державного, так і місцевих бюджетів, не передбачають компенсацій місцевим бюджетам, чим порушують норми ст.142 Конституції України та ст.103 Бюджетного Кодексу України.»

Серед таких законопроектів №2758-1, №3076 і так далі. Це не виключний перелік законодавчих ініціатив народних депутатів. Такі законодавчі ініціативи, в разі їх прийняття призведуть до зменшення доходів бюджетів місцевого самоврядування щонайменше на 76 млрд грн. Це четверта частина доходів територіальних громад».

Тобто це стосується всіх бюджетів: не тільки бюджетів міст, а й ОТГ. Це абсолютний ризик для місцевого самоврядування і взагалі для продовження питання децентралізації. Я прошу відповідно цього листа написати всім нашим народним депутатам. Скажіть про недопустимість ініціювання і схвалення подібних законопроектів, які містять перелік тих загроз, про які я вище зазначив. Це серйозні речі насправді, - підкреслив Владислав Атрошенко. 

Схожі матеріали (за тегом)