|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:31 | 08.12.2020

В області благополучна епізоотична ситуація

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях в галузі тваринництва Чернігівської області залишається стабільною та контрольованою.

1epizotСпеціалістами державних установ, що відносяться до сфери управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області  проводиться значна робота щодо здійснення контролю та нагляду за особливо небезпечними заразними хворобами тварин.

Чернігівська область забезпечена необхідними діагностикумами, біопрепаратами та дезінфекційними засобами для виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Чернігівській області.     

Протягом 5 місяців 2020 року спеціалістами державних установ, що відносяться  області проведено:

- щеплень – 7 млн. 100 тис.;
- лікувально-профілактичних обробок тварин – 84,3 тис.;
- діагностичних досліджень – 747,3 тис.

Завдяки вчасному здійсненню діагностичних та профілактичних заходів Чернігівська область станом на 01.06.2020 року є благополучною щодо інфекційних захворювань тварин і птиці, таких як ящур, заразний вузликовий дерматит ВРХ, сибірка, туберкульоз, лейкоз, африканська та класична чума свиней, сказ тварин, хвороба Ньюкасла та грип птиці і ін.

З метою координації та вчасного проведення протиепізоотичних заходів для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в області в І кварталі 2020 року ініційовано та проведено 1 засідання ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації, на якому розглянуті питання щодо профілактики, недопущення занесення та розповсюдження інфекційних хвороб тварин, прийняті відповідні рішення. Відповідні засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій проведені і при районних державних адміністраціях та міських радах.

Крім того, спеціалістами управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби Чернігівщини постійно проводиться моніторинг залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження.

Територіальні органи Держпродспоживслужби визначають державних інспекторів відповідальних за виконання Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження, які мають відповідну кваліфікацію (лікар ветеринарної медицини) та які пройшли навчання щодо відбору зразків.

Державні інспектори відповідальні за виконання Плану державного моніторингу (далі – державний інспектор) здійснюють відбір, реєстрацію, підготовку та транспортування відібраних зразків в належному стані.

Згідно  Плану державного моніторингу за 2019 рік було доставлено 255 зразків, позитивних результатів не виявлено.

На 2020 рік заплановано відібрати 269 зразків. За І квартал  було заплановано та доставлено 49 зразків, позитивних результатів не виявлено.  

Схожі матеріали (за тегом)