Носівська селекційно-дослідна станція працює на результат

Носівській селекційно-дослідній станції – 109 років (заснована в червні 1911 року). Це – один з найдавніших науково-дослідних закладів України.

Носівські науковці спеціалізуються на вирощуванні зернових, бобових та олійних культур. На полях станції та її дослідного господарства у 2020 році вирощують 16 сільгоспкультур, які представлені 36 сортами в 59 генераціях. Є позитивна динаміка врожайності по роках. Налагоджено тісну співпрацю із сільгоспвиробниками в частині реалізації насіннєвого матеріалу. В Україні половина посівних площ жита і 80% вівса засівається насінням саме носівських селекціонерів.

Якщо аналізувати попередні роки, на станції щороку вирощується 150-200 тонн оригінального та 600-800 тонн елітного насіння, яке реалізовується в більшість областей України. Зокрема, насіння озимого жита та тритикале (це злакова рослина, штучно створена селекціонерами схрещуванням жита з пшеницею), вирощеного в Носівській СДС, поширене в 12 областях, вівса – у 18, ярого ячменю – у 7, конюшини та люцерни – у 5 областях.

Установа розвивається – оновлюється техніка, ремонтуються приміщення, будуються склади, вчасно виплачується заробітна плата. У 2019 році до місцевого бюджету перераховано близько 3 мільйонів гривень податків. Станція не має ані кредиторської, ані дебіторської заборгованості і щороку продовжує працювати на результат.

vystnosiv

Виставка в Носівській СДС

Сніжана БОЖОК, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)