|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:10 | 02.26.2021

Громаді бракує коштів на утримання стаціонару

Остерська лікарня: у громади не вистачає коштів для утримання цілодобового стаціонару

1osterlikaУ лютому ц.р. під час робочої поїздки на Чернігівщину до колишнього вже Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука звернулись жителі Остра Козелецького району. Серед іншого, просили підтримки у збереженні у населеному пункті лікарні. Частина жителів навіть заявляли, що керівництво громади усунулось від проблеми.

За дорученням Гончарука у Чернігівській ОДА шукали варіанти збереження лікарні. Тоді виявили, що у закладі немає лікаря-анестезіолога та необхідного медичного обладнання, що дало би змогу оформити додаткові пакети медичних послуг у Національній службі здоров’я України. Окрім того, значні кошти в лікарні витрачаються на опалення приміщення, площа якого становить 9 тисяч квадратних метрів. Лише за 9 місяців 2019 на опалення було витрачено 1,6 мільйона гривень.  

У свою чергу, у Остерській міська раді кажуть: незважаючи на брак коштів, не залишали поза увагою лікарню. Приміром, у 2019 році спрямували на зарплату та інше 841 тис. грн.

Як відомо, з 1 квітня 2020 року почала діяти реформа вторинної ланки медицини. Це означає, що держава через Національну службу здоров’я України (НСЗУ) сплачуватиме кошти медичному закладу за конкретно надану медичну послугу, пролікований випадок або ж готовність надавати допомогу.   

Остерська міська лікарня підписала договір з  НСЗУ на один пакет медичних послуг.  Будуть задіяні всі лікарі, які працюють на сьогоднішній день. Згідно з пакетом послуг держава буде відшкодовувати 98 тис. грн в місяць. Лише на  виплату заробітної плати, працівникам, які будуть надавати медичні послуги згідно з цим пакетом,  необхідно 168 тис. грн. Різницю витрат міська рада планує профінансувати за кошти місцевого бюджету.   

1tablica

Що стосується цілодобового стаціонару, то у міській раді заявляють: це можливе лише за умови фінансової підтримки держави.

Джерело: Громади Чернігівщини

Схожі матеріали (за тегом)