|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:50 | 02.24.2024

«Газових» боржників стає більше

Від початку року ТОВ «Чернігівгаз Збут» надіслав 7649 письмових повідомлень клієнтам-боржникам про припинення поставок газу. Найбільше боржників в Чернігові, Чернігівському, Прилуцькому, Ніжинському та Бобровицькому районах.

Станом на 1 березня борг мешканців Чернігівщини за газ перед ТОВ «Чернігівгаз Збутом» сягнув більш ніж 700 мільйонів гривень. І це в чотири рази більше, ніж торік. Такий ріст неплатежів змусив компанію посилити заходи з примусового стягнення боргів і відправити порушникам досудові пропозиції.

«Згідно чинного законодавства, якщо споживач систематично не оплачує послугу і накопичує борг, ми повинні ініціювати перекриття газу, – говорить директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста. – В більшості випадків повідомлення спрацьовує і мотивує споживача до погашення неплатежів. Людина звертається до нас і ми знаходимо шляхи вирішення проблеми. Одним з них є реструктуризація боргу. Адже за діючими правилами у сфері субсидування, наявний сукупний борг за житлово-комунальні послуги у розмірі 340 грн вже є підставою для відмови в компенсації платежів, або ж взагалі призупинення надання субсидії. Якщо ж реакції і розуміння з боку порушника платіжної дисципліни немає, вдаємося до крайнього заходу – відключення газопостачання».

Нагадаємо, що з березня субсидію почали віддавати готівкою і квитанції за газ вже не містять нарахувань по субсидіях. Тому споживачам треба орієнтуватися на суму до сплати і внести її на рахунок постачальника в повному обсязі.

 Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)