|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:05 | 02.23.2024

Весняні клопоти чернігівських лісівників

Днями в залі засідань Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася важлива виробнича нарада. Начальник ОУЛМГ Олександр Зінченко, відкриваючи нараду, доповів, що Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з Державним агентством лісових ресурсів України започатковують нову всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом!».

lisovodУ рамках цієї акції відбудеться безпрецедентний захід. 21 березня, у Міжнародний день лісів, буде висаджено п’ять мільйонів дерев, а протягом тижня, з 21 по 29 березня, у рамках акції, – понад 10 мільйонів дерев.

«Отож нам, лісівникам, разом із громадськістю Чернігівщини необхідно докласти максимум зусиль – належно підготуватися і успішно виконати заплановане, – наголосив Олександр Зінченко. – Мета акції – відновлення українських лісів, підвищення іміджу лісової галузі та професії лісівника».

На нараді розглядалися і перспективи виконання виробничої програми у першому кварталі цього року. Заступник начальника ОУЛМГ Олександр Жук зазначив, що прямі договори зі споживачами лісопродукції повинні відійти в минуле. Уся деревина обов’язково має виставлятися на електронному майданчику, згідно з програмою Прозорро. Цього наразі вимагає Державне агентство лісових ресурсів України, згідно з урядовою постановою.

«Треба нам прискіпливіше займатися асортиментом деревини на лісосіках, бо від цього залежить економіка лісгоспів, – сказав Олександр Васильович. – Як позитивний приклад – діяльність прилуцьких лісівників. Це – малоресурсне підприємство, однак там уміють заробляти навіть на низькосортній деревині».

Головний спеціаліст відділу лісового господарства Володимир Перев’язко доповів про результати лісокультурного виробництва торік та завдання на нинішній рік. Володимир Степанович звернувся до директорів лісгоспів, щоб провести лісокультурну кампанію в найкоротший термін. Цьогоріч планується відтворити ліси на площі 1800 гектарів, зокрема створити захисні лісові насадження на малопродуктивних сільськогосподарських землях – на 50 гектарах. Також необхідно залишити для природного поновлення 220 гектарів. Треба забезпечувати максимально механізоване садіння лісу та механізований догляд за лісовими культурами, – підкреслив доповідач.

Начальник відділу лісового господарства ОУЛМГ Олександр Марахонько розповів учасникам наради про підготовку до пожежонебезпечного періоду. Враховуючи нехарактерну для зими плюсову температуру, вже цього року зафіксовані випадки загорянь сухої трави. Необхідно провести інвентаризацію пожежного обладнання та, при необхідності, поповнити його. Здійснити огляд наявних мінералізованих смуг, приділивши особливу увагу лісовим масивам, які прилягають до полів та болотистих місць. Треба перевірити функціонування систем відеоспостереження, посилити патрулювання лісових масивів, оновити засоби наочної протипожежної агітації.

«Почалася весна, тож роботи у нас – вдосталь. І потрібно зробити все можливе, щоб весняна лісокультурна компанія пройшла на високому рівні, приділивши особливу увагу пожежонебезпечному періоду», – підсумував нараду начальник ОУЛМГ Олександр Зінченко.

 

Микола ТИЩЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)