|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:22 | 04.23.2024

Чернігівські газівники скаржаться на збитки

За інформацією на сайті компанії, фінансовий результат ПАТ «Чернігівгаз» за минулий рік за підсумками зібрання акціонерів склав майже 102 млн грн збитків. Одна з головних причин полягає в дисбалансі вартості газу для виробничо-технологічних потреб. У разі неврегулювання ситуації, в поточному році лише по статті ВТВ компанія прогнозує збиток на рівні 111 млн грн.

Основним джерелом збитків компанія називає виробничо-технологічні втрати (ВТВ), а саме – застарілі накази профільного міністерства, затверджені ще у 2016 році. Нарікають також на те, що через занижену вартість газу для ВТВ в тарифі компанія змушена придбавати в АТ «Укртрансгаз» послугу з балансування газу. Зросли інші статті витрат, як-от мінімальна заробітна плата, вартість дизельного пального, інфляція.

«Ми вважаємо, що побутові споживачі газу стали заручниками незавершених реформ в енергетичному секторі. В 2015 році після прийняття закону «Про ринок природного газу» планувався перехід до оплати за газ в енергоодиницях. Це дозволило б зняти питання про приведення газу до стандартних умов взагалі. Однак цього так і не відбулося», - зазначив комерційний директор «Чернігівгазу» Сергій Савченко.

Позиція НКРЕКП щодо цього питання протилежна: приведення газу до стандартних умов уже закладене в тарифі і не має лягати додатковим тягарем на плечі споживачів. У березні на ПАТ «Чернігівгаз» була проведена позапланова перевірка.

29 березня НКРЕКП наклала на «Чернігівгаз» два штрафи по 850 тисяч гривень: перший - за порушення ліцензійних умов у частині донарахувань, другий - за виявлені порушення ліцензійних умов за результатами планової перевірки.

Схожі матеріали (за тегом)