|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:15 | 04.21.2024

Які дороги ремонтували в області цього року

Сезон активних дорожніх робіт уже закінчився. Всі заплановані проєкти практично реалізовані, далі — роботи виключно в режимі аварійної ліквідації.

Зазначимо, що цьогоріч на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту й утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Чернігівщини із державної скарбниці передбачено понад 531,7 мільйона гривень. Куди спрямували кошти — поінформував на брифінгу в облдержадміністрації начальник Управління капітального будівництва ОДА Андрій Тишина.

Зокрема, на поточний середній ремонт автодоріг загального користування місцевого значення використано 198,5 мільйона гривень, завдяки чому відремонтовано 50,5 кілометра шляхів.

2019 11 18 slaid 6

— Провівши якісні тендерні процедури, нам вдалося зекономити 25,7 мільйона гривень. Ці кошти додатково перенаправлені на експлуатаційне утримання доріг області, — повідомив Андрій Тишина.

Також в області проводились роботи з ліквідації ямковості та інших деформацій на покритті доріг. Завдяки застосуванню новітніх технологій, вартість такого ремонту на квадратному метрі нижча порівняно з 2018 роком (навіть з урахуванням інфляції).

2019 11 18 slaid 8
 
Андрій Тишина про експлуатаційне утримання автодоріг — відео

Прогнозована сума держсубвенції на 2020 рік — близько 798 мільйонів гривень.

За словами начальника Управління УКБ, територіальні громади разом з райдержадміністраціями самостійно визначають ділянки доріг, які необхідно відновити першочергово (а це шкільні та інші соціально значимі маршрути; орієнтовані на промисловість тощо).

Андрій Тишина зазначив, що наступного року, як і поточного, розподіл коштів між районами здійснюватиметься пропорційно кількості доріг, без застосування індивідуальних підходів.

До слова, Чернігівська область має досить розгалужену систему автомобільних доріг: 764 автошляхи загальною протяжністю 4,76 тисячі кілометрів (3,12 тисячі — обласного значення, 1,64 — районного). Також у підпорядкуванні Управління 246 мостових споруд протяжністю понад 5,2 тисячі погонних метрів та 3092 водопропускних об’єктів. Переважна більшість доріг потребує ремонту.
 
За інформацією департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації