|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:24 | 06.05.2020

"Папірники" дали 6% експорту області, а "харчовики" вторгували майже 10 мільярдів

Про це повідомляє Головне управління статистики області з нагоди відповідних професійних свят, які відзначають у жовтні

1paptrenПідприємства з виробництва паперу та паперових виробів, поліграфічної діяльності  забезпечують населення газетами, журналами та періодичними виданнями, книгами, брошурами, листівками та подібною продукцією. Вони виробляють: шпалери та вироби з паперу для покриття стін, папір прозорий для вікон, етикетки та ярлики, коробки та ящики з паперу або картону, реєстраційні журнали, бухгалтерські книги, швидкозшивачі, формуляри і бланки, папір побутового та санітарно-гігієнічного призначення тощо.
Продукція підприємств користується попитом в Україні та за її межами. З початку року її було експортовано на 26,5 млн.дол. США, або 6% загального обсягу експорту області.
1HavaemХарчова промисловість Чернігівщини забезпечує населення широким асортиментом м’ясної, молочної, борошномельно-круп’яної, хлібопекарської продукції, кондитерськими виробами та напоями. В області виробляється 7% від загального обсягу виробництва в Україні сиру тертого та іншого неплавленого, більше 4% свіжих чи охолоджених туш яловичини і телятини.
З початку року підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів реалізували продукції на 9,4 млрд.грн, або 42% загального обсягу реалізації промисловості області.     
У січні–серпні 2019р. на цих підприємствах працювало понад 7 тис. осіб штатних працівників (21% працюючих у промисловості), середньомісячна заробітна плата яких становила 8706 грн.
Підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів у січні–червні 2019р. за рахунок усіх джерел фінансування освоїли 108 млн.грн, або 23% обсягу капітальних інвестицій промисловості області.
Продукція українських виробників продовольчих товарів на 85% заповнює споживчий ринок області, зокрема понад 95% м’яса та м’ясопродуктів, молока, масла вершкового, цукру, солі, хлібобулочних та борошняних виробів – вітчизняного виробництва.
Продукція харчової промисловості області користується попитом й за межами країни. Підприємства області експортують молоко та молочні продукти, жири та олії тваринного або рослинного походження, м'ясо та їстівні субпродукти, готові харчові продукти тощо.

Схожі матеріали (за тегом)