|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:27 | 02.28.2021

Усе зроблене у Чернігові - завдяки платникам податків

Під час урочистостей з нагоди Дня міста у муніципалітеті Владислав Атрошенко розповів про те, як міська влада сприяє розвиткові бізнесу. У свою чергу, платники податків наповнюють бюджет. Це дозволяє перетворювати Чернігів на комфортне для проживання місто.

 

1atrosh2- Розуміємо, що майбутнє міста це розвиток бізнесу, сплачені податки, достойні заробітні плати чернігівців. Тому вже прийнято ряд рішень для покращення умов для розвитку бізнесу. Вони стосуються зниження ставок податків для окремих груп підприємців, поліпшення умов для промислового будівництва, стимулювання бізнесу просувати товари та послуги закордоном.

Міська влада також стимулює загальний процес підвищення зарплат у Чернігові. Серед вимог до підрядників, з якими співпрацює міський бюджет, і обов’язкова умова розрахунків по всім податкам і конкурентна зарплата робітникам . Щоб прискорити зростання зарплат місто за останні 4 роки суттєво збільшило зарплати працівників комунальних підприємств, які до цього були просто мізерними.

Я хочу зазначити про те, що розумію про недостатність заробітних плат працівників комунальної галузі, вчителів, лікарів, вихователів. Але там, де це стоється саме повноважень міського бюджету (а не делегованих повноважень держави) ми підняли заробітні плати приблизно у 2,5 рази.

Чернігів вже 2-й рік має позитивну динаміку розвитку сектору малого та середнього підприємництва. У 2018 році за кількістю малих та середніх підприємств повернув позиції докризового періоду 2014 року.

Місто піднялось на 17 позицій у рейтингу «Regional Doing Business. 2018» та посіло 6 місце серед обласних центрів.

Після багаторічної перерви почали «з нуля» відкриватись підприємства, і, що особливо радує, відроджується текстильна промисловість. Для цього є база, адже історично у Чернігові були підприємства, де працювали десятки тисяч робітників. Відновлюються підприємства, впроваджують нові підходи до навчання кадрів, враховуючи передовий досвід країн Європи. Тут вважаю, нам підійде модель Німеччини, коли слухачі професійно-навчальних закладів проходять практику на підприємствах і далі гарантовано працевлаштовуються.

Зросла кількість коштів, які у якості податків бізнес та жителі міста сплачують до міського бюджету. Приміром, бюджет розвитку Чернігова цього року – на рівні 791 мільйони гривень. Для порівняння, у 2014 році – вдесятеро менше (77,5 млн). Так само власні доходи міста зросли у 4 рази: з 556 мільйонів гривень у 2014 році до очікуваних більш ніж 2 мільярдів у 2019 році.

Хочу подякувати платникам податків. Все що робиться у місті – це завдяки сплаченим податкам підприємств, від єдиного податку тих, хто працює за спрощеною системою, закінчуючи  середніми та великими на загальному оподаткуванню.

Кошти платників податків направляються на важливі для міста проекти. Вже відновлено більше чверті всіх доріг: 90 км із 340. Старі і часто напіваварійні будівлі шкіл, дитсадків та лікарень отримують друге дихання через капітальні ремонти.

Маємо вже і чим пишатись: у вересні цього року відкрився перший за 25 років новозбудований дитячий садок. Запрошую гостей подивитись

За останні роки місто придбало 27 сучасних тролейбусів із можливістю посадки людей на інвалідних візках. Старі потворні зупинки замінюють на нові, європейського зразка, ми намагаємся, щоб великий відсоток з них були додатково оснащені  електронно-інформаційними табло прогнозування часу прибуття транспорту.

Незначну частину бюджету розвитку (не більше 12-14%) місто витрачає на відновлення  парків та скверів. Для комфортного відпочинку чернігівців та гостей міста відремонтовані сквер Хмельницького, Алея Героїв, сквер від проспекту Перемоги до Красної площі. Цього року ми завершили оновлення нижньої частини чернігівського Дитинця та ремонт Красної площі (тут зберегли стару бруківку, яка більше підходить .для старовинного міста).

Відновлено один із найкращих інфраструктурних об’єктів в Україні – міський пляж «Золотий берег». Цього року його відвідуваність побила всі рекорди.

Інші красномовні цифри: за 2016-2018 роки для придбання сучасного обладнання для закладів охорони здоров’я місто витратило 95 млн грн. Це у разі більше, ніж це було 4-5 років тому.

Не закриваємо і скорочуємо, а навпаки: відкриваємо та ремонтуємо клуби за місцем проживання для дітей. Вважаю, для дітей мають буди у зоні пішохідної доступності і клуби, і спортивні секції.

Ми перше місто в Україні, яке впровадило підтримку народжуваності. Для підтримки родин з дітьми надається одноразова матеріальна допомога сім’ям з новонародженими – 5 тисяч за першу, 10 тисяч за другу, 20 тисяч – за третю і більше. За весь час дії понад 3,5 тисячі чернігівських сімей отримали таку допомогу.

Наголошую: той хто хоче не платить податки, може обманути тільки сам себе. Я сьогодні бачу  настрої, платники податків реально відчувають, що влада не втручається у бізнес. Я із гордістю про це кажу: ми не берем за жодні позиції ніяких коштів ні у кого, ані за дозволи, ані за узгодження.

Я на жодний захід жодного підприємця не попросив жодної копійки. Так, мені приємно: перед Днем міста підходили окремі підприємці, пропонували свою участь в організації Дня міста. Сказав їм: «Якщо буде важко, звернусь. Але зараз дякую, приємно що ви запропонували».

З цієї трибуни запрошую представників інших держав – потенційних інвесторів, і гарантую, що влада міська йому не заважатиме.

Як міський голова, відчуваю, що обраний нами напрямок вірний. Зроблено небагато, але головне моє завдання: дати стандарти: доріг, тротуарів, розв’язок, світлофорів, підвищених переходів, стандартів доступу всіх громадян до міської інфраструктури. Хто б не був після мене на цій посаді, ці стандарти будуть витримуватися.

Прес-служба Чернігівської міської ради

1infog1

1infog2

 

Схожі матеріали (за тегом)