|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:10 | 04.06.2020

У Малинівці - перша промислова сонячна електростанція

В Україні побудували першу наземну промислову сонячну електростанцію, яка розташувалася в с. Малинівка Чернігівського району і зайняла 2 Га землі.

На даний час, як повідомляє Сайт НВ, в експлуатацію введена перша черга станції потужністю 0,6 МВт. Повна потужність СЕС складе 1,2 МВт і дозволить виробляти до 1337 МВт*год чистої електроенергії на рік. Що в свою чергу забезпечить відновлюваною електроенергією близько 500 домогосподарств та зменшить викиди CO2 приблизно до 700 тон на рік.

slonce1

Замовником виступила українська компанія ТОВ Нікком-Солар, генеральним проектувальником та підрядником українська компанія ТОВ Альтеко Груп, а фінансовим партнером німецький ПроКредит Банк.

За висновками німецьких фахівців сонячна електростанція відповідає всім сучасним екологічним і технічним вимогам. При проектуванні і будівництві СЕС було застосовано як краще обладнання світових брендів (Ja Solar, Huawei), так і багато українських матеріалів, що дозволило значно знизити вартість об'єкта.

mapa33

За словами генерального директора компанії Альтеко Груп Олександра Дончевського, даний проект — це виграш для всіх. «Дуже важливо, що об'єкт реалізується в районі. Місцевий бюджет отримає додаткові податки, виконавці - роботу, банк — гарантію повернення своїх коштів, а люди чисту електроенергію. Адже окрім прибутку є ще екологія, яку неможливо потім буде купити за гроші" - пояснює він.
У ПроКредит Банку відзначають «Банк приділяє велику увагу екологічному підходу в своєї діяльності. Ми фінансуємо „зелені інвестиції“ — інвестиції в енергоефективність, відновлювану енергетику і екологічно-дружні проекти та прагнемо збільшити частку зелених кредитів у своєму портфелі до 20%. Станом на кінець першого півріччя частка зелених кредитів склала 16,5%. У нас є накопичений досвід, грамотна технологія фінансового аналізу і прагнення підтримувати розвиток бізнесу, максимально збалансованого з екологічної точки зору. Тому ми із задоволенням взяли участь в цьому проекті», — коментує Анна Савеня, директор з розвитку бізнес-клієнтів ПроКредит Банку.

slonce2

Схожі матеріали (за тегом)