|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:14 | 06.23.2024

Сухий корм: як правильно підібрати раціон для собаки

Готові раціони для собак — зручна модель харчування для домашніх вихованців, що дозволяє не тільки задовольняти всі харчові потреби тварин, але й економити час їхніх власників.

Усі типи сухих кормів умовно можна поділити на кілька основних категорій:

  1. повсякденні — підбираються з огляду на вік, породу, рівень активності собаки та інші індивідуальні критерії;
  2. спеціалізовані — призначені для годування стерилізованих чи літніх тварин, новонароджених, собак, що годують, та інших «особливих» випадків;
  3. лікувальні — дієтичні раціони, складені для тварин, схильних до алергії, харчових розладів, артритів, надлишкового линяння.

456656545356666

 

Особливості вибору

 

На українському ринку представлено великий вибір товарів для собак: від брендів люкс-класу до бюджетних лінійок. Якісні корми не обов'язково мають бути найдорожчими. Можна сміливо замовити собачий корм Brit у Києві та бути впевненим, що вихованець отримає весь комплекс білків, жирів, вуглеводів, мікро- та макроелементів, необхідних для підтримки бадьорості та здоров'я організму. Чеська торгова марка з'явилась у 1994 році, і за цей час набула широкої популярності серед собачників. Сьогодні продукція компанії експортується до більш ніж 50 країн світу.

 

Як читати склад корму

 

На упаковці має бути докладний опис кожного інгредієнта, а також його відсотковий вміст у загальній масі. Чим повніше та інформативніше перелік компонентів, тим краще. Якщо відсоток не зазначено, то спочатку прописується продукт, обсяг якого більший у складі, а далі за зменшенням. Узагальнені терміни «злаки», «тваринні жири» або «білок тваринного походження» не дають повної інформації, які саме злакові або жири використовуються у складі. Відповідно, якщо у собаки виникне розлад шлунка або інші негативні харчові реакції, то неможливо буде визначити, чим вони були викликані. Крім м'яса (не менше 60–70% у складі), у раціоні повинні бути вуглеводи, овочі, фрукти, вітаміни, а також рослинні протеїни для скріплення сухих гранул. Збалансовані корми обов'язково доповнені жирами — наприклад, курячим або риб'ячим жиром, лляною олією. Наявність консервантів допускається лише природного походження. Це може бути екстракт розмарину, куркуми, гвоздики, вітаміни С та Е. Також варто балувати улюбленця ласощами. Так, в інтернет-магазині MAUDAU можна замовити не тільки корм, але й печиво, кісточки, хрящі, сухожилля, в'ялене м'ясо. Деякі з них допомагають підтримувати гігієну ротової порожнини і здоров’я зубів. Вони запобігають виникненню зубного каменя та неприємного запаху. Ласощі можуть бути ефективним засобом для навчання та позитивного підкріплення під час дресирування.

Схожі матеріали (за тегом)