|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:14 | 07.25.2024

Одинадцять пенсій одночасно - по заслугах!

"Я вже багато років працюю медсестрою в лікарні. Через декілька місяців збираюся вийти на пенсію..."

"..Чула, що деяким категоріям працівників одночасно з першою виплатою пенсії, виплачується ще і грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій. Чи можу я розраховувати на таку виплату? І ще. Чи перераховується розмір грошової допомоги у зв’язку з уточненням показника середньої заробітної плати по країні? З повагою, Лариса Коваль, Чернігів"

Як зазначила начальник управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Любов Кисла, відповідно до пункту 7-1 розділу XV Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191.

До страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, зокрема, що передбачені Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року  № 909. Цим порядком передбачені, зокрема, лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад) закладів охорони здоров'я.

Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.

Стосовно перерахунку розміру грошової допомоги у зв’язку з уточненням показника середньої заробітної плати по країні, то дійсно, оскільки розмір пенсії станом на день її призначення змінюється з урахуванням нового показника середньої заробітної плати, грошову допомогу також перераховують.

Довідка:

Пенсійний фонд України повідомляє, що середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, яка враховується для обчислення пенсії, за березень 2019 року становить 8814 гривень 84 копійки. ЇЇ застосовуватимуть для визначення індивідуального коефіцієнта заробітної плати за березень 2019 року під час призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

 

Схожі матеріали (за тегом)