|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:31 | 06.12.2024

Полковник Валентин Буряченко створив чарівну книгу для дітей

Національно-патріотичне виховання українських дітей у дитсадках та школах має надзвичайно велике значення, особливо в ці буремні часи, коли наш народ бореться за свою свободу та незалежність із клятою російською ордою.

Тому щиро радію появі нової книжки «Абетка малого чернігівця», котру створив мужній захисник Чернігова та України, надійний друг газети «Чернігівщина», полковник ЗСУ Валентин Буряченко.

IMG 20220714 211956 170

Книга має дуже ошатний вигляд, що особливо подобається дітлахам. Тут – прекрасні, оригінальні малюнки та фотоілюстрації. Чудова і сама ідея книжки. Бойовий кіт Шеврон (повне ім’я – Муркотан Шеврон Ковбаскович) служить разом із бійцями Збройних Сил України.

Відважні захисники та захисниці прийняли розумного і цікавого котика у свою дружну армійську родину. А неймовірний кіт дарує їм гарний настрій та підбадьорює в скрутні хвилини.

«Коли воїни беруть нас, пухнастиків, на руки, то завжди усміхаються. Ми ж ніжно муркочемо їм у відповідь, – розповідає кіт Шеврон. – А ще ми, як справжні штурмовики, вправно ловимо мишей, які намагаються знищити військові запаси».

І поки наші бійці самовіддано боронять і звитяжно звільняють Україну від російських окупантів, патріотичний кіт отримав важливе спецзавдання: провести з юними читачами чарівну подорож… абеткою! Кожна літера тут присвячена нашому місту-герою Чернігову. А знати рідний край має кожен патріот.

Тож на допитливих дітлахів чекають цікаві вірші, малюнки, фотографії та дотепні завдання. «Дійте, немов розвідники: уважно вивчайте інформацію, тренуйте пам’ять, беріть у команду батьків або старших», – запрошує кіт Шеврон.

4364564567575674566 345454364657654767

А проникливий автор Валентин Буряченко звертається до всіх батьків, дідусів і бабусь, мудрих вчителів та вихователів: «Ця книжка помічна і Вам. Навчаючи діток читати, Ви познайомите їх із цікавими локаціями Чернігова. Гуляючи з малечею містом, зможете нагадувати їм, що вже бачили ці місця у нашій «патріотичній абетці», порівнювати малюнки з книжки із реальними краєвидами. Коли діти підростуть (це станеться дуже швидко!), Ви матимете альбом із краєвидами рідного міста, що ніби написані олійними фарбами на полотні. Патріотами не народжуються, патріотів виховують! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!»

Втім, я переконаний, що почитати цю захоплюючу книжку буде цікаво не лише дітям, а й дорослим. Бо кожну поезію, кожну ілюстрацію підібрано, справді, талановито. Ось, наприклад, оригінальний віршик на літеру «Б».

 

Білка бігає дубком

За малим бурундуком

Аж на Болдиній горі,

Де кургани угорі.

Білка деревцем тут-туп –

Болдом здавна звали дуб

 

А поруч – завдання: скільки літер «б» у вірші? Де у Чернігові Болдина гора?

Бачите, скільки різної інформації у коротенькій поезії? Тут і невгамовна білочка, й кумедний бурундук, і мальовнича та легендарна Болдина гора, а ще – давні кургани. І старовинна назва дуба – болд… Тому, власне, і Болдина гора.

 

Або – віршик на літеру «В»:

Вал високий перед містом

В’ється земляним намистом.

Ворогам нас не здолати –

На Валу стоять гармати!

 

Завдання: скільки гармат на Валу?

Думаю, не всі знають, що саме дванадцять. Бо нерідко дівчата, які не хотіли зустрічатися з хлопцями, призначали їм побачення біля тринадцятої гармати. Тож не один хлопчина втрапив у халепу – марно метушився, бігав і шукав дівчину, яка сподобалася, бо просто не знав, що тринадцятої гармати насправді не існує…

Не менш цікава й поезія, наприклад, на літеру «П» – про знаменитого пса Патрона:

 

Песика цього всі знають.

За сміливість поважають.

Незвичайної породи,

Любить цей малюк пригоди.

Вправно він шука фугаси,

Міни і боєприпаси,

Що залишили в землі,

Як тікали, москалі.

Показав не один схрон

Пес з Чернігова – Патрон.

 

І нове завдання: як пес Патрон шукає боєприпаси? Чому саме собак використовують для розмінування?

А поруч – фото: славетний пес разом зі своїм тренером Станіславом Шевельовим та турботливим господарем, начальником піротехнічної служби ДСНС Чернігівщини Михайлом Ільєвим.

Таким чином, кожна маленька дитина прочитає гарний віршик, котрий напрочуд легко запам’ятовується. І дізнається щось нове про рідний Чернігів. До речі, наприкінці книжки надруковані правильні відповіді на всі завдання.

photo 2024 05 10 14 22 30

Взагалі ж, в Україні – немало дитячих книжок. Однак більшість із них малеча просто не читає. Чому? Нудно і нецікаво. Натомість, я переконаний, цю книжку Валентина Буряченка дітвора читатиме не з примусу, а з великим задоволенням. Бо книжка написана саме для дітей, чарівною дитячою мовою. Без нудних, надокучливих повчань та набридливої «дорослої» дидактики.

А головне – книга дійсно прекрасна, неймовірна, чуйна та зворушлива, й водночас – справді, розумна і дотепна, патріотична та освітня. Тому вона дуже потрібна українським дітям і має вивчатися в усіх наших школах та садочках.

Автор щиро дякує за допомогу і підтримку колегам та побратимам, серед яких і працівники газети «Чернігівщина», а також наші друзі-військові та волонтери. І ми дякуємо Валентину Буряченку за велике співробітництво між редакцією обласної газети «Чернігівщина» та ОК «Північ»!

Зроблено дуже важливу та хорошу справу. І це при тому, що добродій Валентин – полковник, захисник України, надзвичайно заклопотана людина. Він – відомий герой оборони Чернігова та Придесення, звитяжно воював із ненависною російською ордою на Сході нашої держави. Тому ця книжка для дітей створювалася буквально на коліні, після виконання складних бойових завдань. Випадок – дійсно унікальний: хоробрий полковник став чарівником, дивовижним, веселим дитячим письменником!

Отже, вітаємо обдарованого автора, дітей, Чернігів та Україну із новою чудовою книжкою. Бажаємо Валентину Буряченку здоров’я, Перемоги та миру, любові, добра і натхнення на нові чарівні книжки. Діти віднині на них чекатимуть.

 

Сергій ДЗЮБА, редактор газети «Чернігівщина»