|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:58 | 07.13.2024

Cучасна українська література: розширення жанрового діапазону

культурологічні замітки з однієї презентації книжки

photo 2023 09 17 18 49 53

У Чернігові маленька сенсація: на початку вересня відбулася презентація книги Богдани Кидиби «Валіза з позитивом, або записки шаленої оптимістки». Це дебют добре знаної у педагогічних та культурних колах міста івент-менеджерки, яка спробувала себе і як молода письменниця. Зустріч з авторкою проходила у барі «Просвіток», атмосфера невимушеного прощання з літом та знайомства з книгою об`єднала біля 25 гостей.

photo 2023 09 17 18 49 03

Пані Богдана змогла передати під час презентації свою любов до подорожей якнайкраще. Гості спостерігали на екрані  ілюстрації та фотографії, осмислювали слогани, афоризми  та життєві уроки з книги. Все це робило зміст книги ближчим, а форму реалістичнішою. Історія життя авторки дуже насичена, тож поринувши в  ії розповідь, справді захотілося вирушити у подорож та дізнатися більше про світ.

Книга представлена у форматі особистого щоденника, в якому вміщено тринадцять історій, кожна з яких є унікальною, зі своїми враженнями, емоціями, які випливають із авторського світовідчуття. Оповіді насичені історичним, мистецьким, краєзнавчим колоритом. Багато було сказано про традиції, культуру і кухню кожної з країн. Розмаїття відвіданих місць справді вражає: мальовнича Болгарія, пристрасний Туніс, казкова Литва, сонячна Греція, витончена Франція, світлі  Чорногорія і Хорватія, солодкаТуреччина та багато не менш прекрасних  локацій.

Богдана Кидиба ділиться своїм власним досвідом, підсиливши це спробою сенсожиттєвих узагальнень, порадами і формулами дня, залишаючи їх на сторінках своєї книги, як розсипи пелюсток. Мова викладу оповідей невимушена, час від часу можна натрапити на слова - маркери.

Гостям презентації дали відчути, що для авторки «Валіза з позитивом –  це довгий шлях самопізнання і реалізації себе як особистості. Віримо, що пані Богдана не зупиниться на досягнутих цілях, а буде підкорювати нові горизонти сучасного літературного процесу.

Прикметно, що презентація була організована інтерактивно: учасники  мали можливість поспілкуватися з автором книги та між собою, обговорити та поділитися враженнями щодо мандрівок. Було цікаво почути різноманітні історії та підходи до подорожей від різних людей.

photo 2023 09 17 18 49 03 2

Наостанок зазначимо, що літературна дебютантка подбала про післясмак до імпрези: провела розіграш подарунків за щасливими номерами, що були у кожного в особистих запрошеннях. Учасники презентації отримали спонукання планувати свої власні подорожі, досліджувати нові місця та відкривати для себе неймовірні культурні світи.

photo 2023 09 17 19 12 00

Залишається побажати пані Богдані натхнення і надалі розширювати горизонти сучасної літератури експериментами у жанротворенні. Адже щоденник подорожей може стати у постмодерних авторів збіркою оповідань, а оповідання трансформуватися у розгорнуті, а інколи і концентровані сентенції та афоризми.

 

Марина Каранда

Катерина Петракова