|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:14 | 04.23.2024

Література

Цього дня в обласному історичному музеї імені В. В. Тарновського була напрочуд тепла, зворушлива та хвилююча атмосфера. Адже саме на початку квітня 2022 року кацапська орда ганебно втекла з Придесення. Чернігівці – вже переможці, адже героїчно відстояли своє місто у лютій битві з нелюдами.


У видавництві “Ліра-К” щойно побачила світ книжка “Нові співбесідники для України. Сучасна іспанська література для українців” професорки університету Південного Іллінойсу Ольги Бежанової. Довгоочікувана книжка, рецепція якої розпочалася ще до її виходу.


 

Та прийшли «братні» окупанти, щоб знищити батьків і «викосити» останнє покоління українських дітей. Саме ця трагедія нації була в центрі зустрічі сімох українських письменників з читачами Публічної бібліотеки Бобровицької міської ради.


Весна. Любов. Глібов

Четвер, 07 березня 2024 13:33

У Чернігові прекрасно вшанували видатного земляка Леоніда Глібова.


«Поряд із нами є багато людей у віці сімдесяти років і старше, котрі живуть своїм життям і котрі можуть бути не тими, ким вони себе вважають, можуть не бути дітьми тих, кого вони визнають своїми батьками; людей, які, можливо, були виховані вбивцями своїх батьків.Якщо цих дітей викрали зовсім маленькими чи взагалі немовлятами, вони могли прожити весь вік, не знаючи навіть своїх справжніх прізвищ та не маючи жодного зв’язку з рідними», – так розмірковує відомий іспанський письменник Бенхамін Прадо.


(Уривок з третьої книги «Безбатченки» Григорія Войтка)


Вірші з передової. Полковник Валентин Буряченко


Хочете вірте, а хочете – ні, а Дмитрові Андрійовичу Головкові 17 грудня – 90 років. Дев’яносто! Як писав він в одній зі своїх поезій, «це ж, мов коні, пролетіли роки…» Давайте ж разом порадіємо за скромного патріарха українського красного письменства.


Так сказав, виступаючи на презентації другої книги «Чернігів у вогні» герой оборони Чернігова та один із героїв нової збірки, підполковник поліції Олег Флюгерт. Його яскрава, зворушлива і правдива розповідь про хоробрих наших бійців, які гинули в ім’я України, але не пустили проклятих кацапів до Чернігова, вразила всіх присутніх.


Чернігівський ліцей №32 постійно проводить значну патріотичну роботу серед учнів. Зокрема, торік тут відбулася презентація першої книги про війну – «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» (спільного проекту газети «Чернігівщина» та ОК «Північ»), на якій побувало понад 300 школярів із педагогами.


Сторінка 1 із 11