|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:36 | 12.06.2023

Пророк із Нового Бикова

За 23 роки до проголошення незалежності України 24 серпня 1968 року на бетонних перилах перехідного містка поблизу Новобиківського цукрового комбінату з’явився напис: «Боріться за самостійну Україну».

Дослідник із Чернігова Анатолій Ярошенко опублікував цікавий архівний документ, який, на його переконання, свідчить про перманентність боротьби за незалежність нашої держави. Як бачимо, ця боротьба тривала не лише на Західних теренах сучасної України, а й у чернігівській глибинці. Написане каменем настільки налякало органи держбезпеки, що відповідну доповідну про подію в тодішньому Бобровицькому районі направили в Центральний комітет Компартії УРСР. Ось що в ній було написано: «Утром 24 августа 1968 года на бетонных перилах переходного мостика Новобыковського сахарного комбината Бобровицкого района Черниговской области обнаружена исполнена куском кирпича напись: «Боріться за самостійну Україну». Приняты меры по розыску преступника».

Доповідну відправили під грифом «Секретно» за особистим підписом голови КДБ при раді міністрів УРСР генерал-полковника Віталія Нікітченка.

Подальша історія замовчує розвиток подій. Скоріше за все, самостійника не знайшли. Як бачимо, його слова виявились пророчими.

1arxivsbuf

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото з архіву УСБУ в Чернігівській області

Схожі матеріали (за тегом)