|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:22 | 11.28.2023

Історія

Так розповідала про голод 1933-го року бабуся журналістки, уродженки цього села Тетяни Потолап – Єфросинія Никифорівна Малько. І це було правдою. Кобижча, як і вся Україна, дуже болісно і з великими втратами пережила ту трагедію.


62-літня Ніна Борисівна САМОЗВОН із Корінецького, що на Талалаївщині – вчителька-пенсіонер. У це село приїхала за направленням після закінчення Сумського державного педінституту і залишилася тут на все життя.


Камінь на півтора мільярда

П'ятниця, 27 жовтня 2023 07:55

Коропський регіональний історико-археологічний музей унікальний не лише тим, що це єдиний у своєму роді музей на Чернігівщині, але й тим, що тут зберігається багато цікавих експонатів: від етнографічних колекцій до кісток мамонтів, знайдених на територіях давніх стоянок.


Серед будівничих українського військово-морського флоту чільне місце належить генерал-хорунжом Армії УНР Вадиму Богомольцю, нащадку славетного роду Богомольців, коріння якого сягає кінця XIV століття, коли служилий боярин Оліфер Богомолець брав участь у Грюнвальдській битві на боці Великого князівства Литовського. Вадим Михайлович належав до «чернігівської» гілки цього роду.


Продається в селі хата…

П'ятниця, 13 жовтня 2023 08:09

Останнім часом хати у селах майже не продаються. І ніхто їх там давно вже й не будує.


Криниця роду нашого…

П'ятниця, 06 жовтня 2023 08:54

Стоїть, як пам'ятник, криниця покійної тітки Ольги Бізюк, поруч із опустілою хатою і напівпорожньою вулицею.


У Чернігові замість тролейбусів могли бути трамваї. Відповідні плани були в розробці в середині 20-х років минулого століття. Так, в газеті«Красное знамя» від 26-го вересня 1924-го року розміщено статтю, в якій описувались кошторис будівництва, вартість проїзду та утримання трамваїв.


Розстріляний в Амосовім саду

Четвер, 28 вересня 2023 08:43

Московія завжди була ворогом України, а для того, щоб поневолити народ, насамперед знищувала його еліту. Більшовицька росія з її пропагандою рівності та братерства нічим не відрізнялась від царату з його заборонами української мови і засланнями на каторгу еліти, ба навіть гірше – більшовики вбивали українців цілими родами.


Дід із Кудрівки бачив гайдамаків

П'ятниця, 22 вересня 2023 08:59

Бачив синьожупанників і написав про це у власному щоденнику. Тимофій Григорович Гринь з десятирічного віку вів власний щоденник, в якому описував події, що відбувались в його рідному селі Кудрівка, що на Сосниччині.


У 1978 році виповнилося 87 років з дня заснування при селі Щаснівка сільськогосподарської і ремісничої школи, названої Майнівською на честь поміщиці Олександри Майнової, яка заповіла маєток і землю для цієї школи. За 87 років існування школа зазнала багатьох реформувань, після останньої реформи набула статусу Майнівський радгосп-технікум. Втім, з кожним роком навчально-виробничий заклад розширювався тож потребував нової бази. Не один рік був потрачений на дослідження вибору нової території для будівництва бази, що відповідала б вимогам часу й новим програмам підготовки фахівців сільськогосподарського виробництва.


Сторінка 1 із 12