|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:01 | 06.20.2024

Історія

Це рядки із пісні-веснянки з далеких років минулого століття і тисячоліття про те, як радісно сапувати колгоспні буряки. Навіть тональність її пам’ятаю, бо ще й у 80-ті в агітбригаді пісня «Йде весна над нивами» була «на ура». І ми її співали! Автор порівнював лан буряків із морем… Красиво ж! Та ті жінки, хто сапував колгоспні буряки, ніколи не бачили моря.


Історію про цей скарб добре знають чи принаймні чули люди, які жили в 70-х. Саме тоді один із жителів Хорошого Озера, що на Борзенщині, знайшов на подвір'ї колишньої панської хати глечик із монетами. Що то були за монети – достеменно невідомо, але точно відомо, кому вони належали.


Цікаву історію за своє понад 300-літнє існування має Свято-Успенська церква (її ще називають Успіння Богородиці) у селі Сваричівка на Ічнянщині. Ця церква цікава тим, що це один із найстаріших деревʼяних храмів, що зберігся на Чернігівщині, і тут можна побачити фрагменти іконостасу XVIII століття. Проте місцеві залюбки переповідають більш пізню історію, яка трапилась у церкві майже 100 років тому – у часи радянського активного гоніння на релігію.


Спогад про плюшку

П'ятниця, 17 травня 2024 09:00

Їду в рідне село, а мене там чекають могили… Мама, тато, сестричка… в одному ряду. Вже давненько є саме так. І як не печально – це закономірність. Земне життя не безкінечне. Настає той час, коли найрідніші і найближчі люди стають нашою пам’яттю.


Відгомін історичних подій

П'ятниця, 17 травня 2024 08:31

Як відомо, Чернігівщина багата на цікаві об’єкти, які мають свої історичні корені й викарбувані своєю епохою. Серед них вирізняються більш значимі, що стали вже відомі загалу, а деякі, навпаки, замаскувалися від поглибленої людської зацікавленості. Як би там не було, але кожний з цих об’єктів-знахідок криє в собі певну таємничість…


Мрію знищили російські окупанти

Четвер, 18 квітня 2024 12:01

На цьому полі поблизу Чернігова у сорокових роках минулого століття точилися жорстокі бої між радянськими і німецькими військами. Тепер, з плином часу, у лютому-березні 2022 року, саме тут наші мужні захисники відбивали атаки іншого ворога більш жорсткого, нахабного, який безсоромно й відкрито заявляє про те, що міста, села й інші цивільні об’єкти треба бомбити і обстрілювати, аби зламати дух нашого народу. «Волю українців треба зламати через коліно», заявив днями один із спікерів на владному офіційному телеканалі росії.


2 квітня виповнилося два роки з часу деокупації Чернігівщини та Київщини від російських військ. Спільними діями Сил оборони, добровольців, волонтерів та місцевих жителів вдалося дати відсіч окупаційній армії і вибити її з Півночі.


Іван Рудика цього року відзначить 69-ліття. Втім, попри поважний вік, під час лютої ворожої блокади Чернігова Іван Миколайович робив усе можливе, щоб захистити рідне місто, – коригував вогонь по русні, підвозив боєприпаси, надавав психологічну допомогу нашим бійцям, а ще опікувався продуктами для захисників і жителів.


Сторінка 1 із 13