|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:43 | 03.29.2023

Історія

У селі Піски Бобровицької громади у місцевому фермерському господарстві «Незалежність» росіяни облаштували «стоянку» – розмістили свою техніку на ураження «Точка У», а навпроти, на території іншого господарства, встановили «Бук». Самі військові робили кулеметні гнізда та укриття з мішків із борошном та соняхом. Їли ж свиней, яких у господарстві тримають для власних потреб.


Найдорожчий подарунок

Четвер, 09 березня 2023 10:44

Кожен із нас по-різному ставиться до святкування 8 березня. Впевнена, що більшість жінок навіть не замислюється ніколи про те, хто, коли і з якою метою започаткував це свято і яка його суть. Натомість його асоціюють із весною, квітами, гарним весняним настроєм, який жінці хтось має подарувати. Ні квіти, ні чашка кави, ні поцілунок… просто так, таки ж не бувають зайвими.


Історія цього переробного підприємства тягнеться з 1807 року, саме тоді завершив його будівництво місцевий поміщик Кочубей. У 1854 році на цукрозаводі спалахнуло повстання робітників, в ході якого цукроварню спалили. Тоді й відбулося перше «відспівування» кончини підприємства, отже – й роботи для 118 «чорноробів». Поміщик не став відбудовувати своє виробництво, він і без нього не голодував. Наново побудував цукрозавод поміщик Катеринич в 1897 році. На той час Бобровиця вже мала залізничне сполучення Київ – Курськ.


7 березня патріотична спільнота України відзначатиме 160 річницю невтомного діяча часів боротьби України за незалежність, лікаря, військового і громадського діяча, публіциста, члена Центральної Ради – Івана Митрофановича Луценка.


Ворожі кулі бережуть як сувенір

Четвер, 02 березня 2023 09:24

Сергій Пасєвін із Шевченкового та Володимир Степка з Харкового, що на Талалаївщині, – цивільні чоловіки, які 27 лютого разом з іншими односельцями намагалися затримати російського офіцера в Харковому.


Прожила Майнівка у садибі колишньої поміщиці Олександри Майнової сто років. Правда, останні 12 років доживала у незвичному для неї оточенні, без галасливої студентської молоді, яка переїхала на нову навчальну базу в Бобровицю, без її культурних і спортивних свят й тусовок…


Ім’я цього простого сільського хлопця з козацького села Блистова, що на Менщині, на початку ХХ століття гриміло на ввесь світ. Він став власником 7 золотих хрестів, 9 золотих медалей, срібних та бронзових медалей чемпіонів світу з класичної боротьби, та найбільшою його гордістю була медаль «Переможець левів», яку борець отримав, перемігши голіруч у двобої справжнього лева.


У лютому-березні 2022 року Чернігівська центральна районна лікарня опинилася на рубежі лінії оборони.


Хустка з бабусиної скрині

П'ятниця, 09 грудня 2022 08:36

Холодним осіннім вечором не стало мами. Відлетіла її світла душа в інший світ… І, як тобі у душі не болить, як не плачеться, треба сприйняти.


У річницю найбільшого геноциду ХХ століття – Голодомору – варто пам'ятати, що не всі українці помирали, як вівці в очікуванні різника, не всі віддавали хліб і прирікали себе та своїх дітей на голодну смерть.


Сторінка 1 із 10