|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:52 | 07.24.2024

На Чернігівщині активізувався кашлюк

У минулому році не було жодного випадку, в поточному – вже 47: Більше того, спостерігається тенденція до зростання рівня захворюваності: якщо в січні лише – 3 випадки, то в травні – вже 24.

2024 06 19 bryfing 3Про це зазначив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Чепурний, головний державний санітарний лікар Чернігівської області, генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб. А Олена Захарченко, в. о. заступника начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА додала, що захворюваність на кашлюк почала зростати з минулого року не тільки в регіоні, а й загалом в Україні та світі. Кашлюк має циклічний характер, пік захворюваності спостерігається кожні 3-4 роки. Приміром, в Україні за перші місяці поточного року – вже 515 випадків. Важливо, що 95% усіх випадків – діти від 1 до 9 років.
Найбільш небезпечний кашлюк – для немовлят, – зауважила Іванна Олексієнко, завідувачка інфекційним відділенням Чернігівської міської лікарні №2. – Особливо для дітей до 2-х місячного віку. Токсин, що виділяється збудником хвороби, потрапляючи до організму, викликає некроз епітелію дихальних шляхів. У немовлят хвороба може навіть стати причиною набряку головного мозку. Заразність кашлюку дуже висока – 80%. Передається захворювання повітряно-краплинним шляхом та проходить як затяжний бронхіт з тяжкими нападами кашлю. Інкубаційний період хвороби – від 5 до 21 дня. Потім починається катаральний. Він характеризується ознобом, підвищеною температурою тіла (до речі, не високою або субфібрильною), загальним нездужанням. З’являється сухий кашель. Згодом – період спазматичного кашлю (до 5-6 тижнів). І потім – одужання. Загалом хвороба триває від 5 до 12 тижнів (інколи 6 місяців). Важливо, що хворі не мають специфічного лікування. Лікарі полегшують симптоми, дають хворим препарати, які зменшують кашель, вітаміни тощо. Дітей краще госпіталізувати, дорослі зазвичай лікуються амбулаторно.
Олександр Чепурний зауважив, що основна профілактика кашлюку – вакцинація. Адже, із 47 захворівших в регіоні – 29 невакцинованих. Тому, відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей від кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Вакцинуватися мають і вагітні жінки. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку в перші місяці життя до отримання нею щеплення. Вакцини достатньо в регіоні. Вона – ефективна. До речі, хто з якихось причин пропустив щеплення, то з липня планується організувати наздоганяючу вакцинацію.

Схожі матеріали (за тегом)