|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:59 | 07.24.2024

Латвійська делегація відвідала медзаклади на Чернігівщині

Перший заступник міністра охорони здоровʼя України Сергій Дубров з делегацією Латвійської Республіки на чолі з міністром охорони здоров’я країни Хосамом Абу Мері відвідали заклади охорони здоровʼя на Чернігівщині.

2024 06 10 latv 3Днями Україна та Латвія підписали технічну угоду у сфері охорони здоровʼя в межах безпекової угоди між країнами. Одним з ключових напрямів співпраці є взаємодія у сфері громадського здоров’я та профілактики, стабілізації та відновлення системи охорони здоровʼя, зокрема в Чернігівській області та місті Чернігові.

Учасники оглянули Чернігівську центральну районну лікарню, яка неодноразово ставала ціллю ворожих атак та зазнала значних руйнувань внаслідок ракетних ударів – 17 квітня цього року та в березні 2022 року. Наразі в медичному закладі тривають процеси відбудови. Латвія планує долучитися до відновлення медичної інфраструктури міста та протягом 2024 року відремонтувати педіатричне відділення центральної районної лікарні.

Крім цього, гості відвідали Чернігівську обласну дитячу лікарню, яка є єдиним у регіоні медзакладом, що надає спеціалізовану медичну допомогу дітям від 0 до 18 років. Щорічно тут проходять лікування понад 17 тисяч дітей. У чотирьох відділеннях хірургічного профілю виконується більше ніж 3,5 тисячі оперативних втручань та амбулаторно оглядаються понад 60 тисяч пацієнтів. Незабаром у харчовому блоці дитячої лікарні розпочнуться ремонтні роботи, фінансування яких забезпечила Латвія.

Латвійська делегація також завітала до жіночого центру, де безоплатно надаються послуги з психологічної допомоги жінкам та дітям, які постраждали від війни, юридична допомога, соціальний супровід. Проєкт було реалізовано за кошти державного бюджету Латвії та фінансується Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки. Жіночий хаб працює з січня 2024 року.

Міністр охорони здоров’я Латвійської Республіки Хосам Абу Мері відзначив героїзм, невтомність та стійкість українських медиків та запевнив у подальшій підтримці України. Він зауважив, що латвійські лікарі продовжують й надалі приймати українських громадян на лікування та реабілітацію, ділитись власним досвідом та переймати досвід у лікуванні бойових травм від українських лікарів.

Схожі матеріали (за тегом)