|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:12 | 03.03.2024

На Чернігівщині військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію

Нині в Чернігівській області у чотирьох кластерних та надкластерних лікарнях із дев'яти військові та цивільні можуть безоплатно пройти курс реабілітації в стаціонарі. А вже до кінця цього року, така допомога має стати доступною і в решті лікарень відповідного рівня. І це як ніколи на часі, адже у зв’язку з війною значно збільшилась кількість людей, які потребують реабілітації першочергово – це поранені військові та цивільні, евакуйовані із зон бойових дій.

Про це повідомляється на сайті Чернігівської обласної військової адміністрації. Незабаром по Україні неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення мають запрацювати в 228 кластерних та надкластерних медзакладах, які увійшли до спроможної мережі. У кожному з них розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок. Також буде створено шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Вони охоплять: пацієнтів із травмами спинного мозку; людей, які потребуватимуть психологічного відновлення; людей із важкою нейротравмою; пацієнтів, які потребують складної скелетної реабілітації; людей, яким потрібна складна реабілітація у разі ампутацій.

483475322

Мета реалізації проєкту – формування близько 7 800 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують активного відновлення. Це дозволить щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

Зазначається, що мова йде про доказову активну реабілітацію – це щоденні заняття на спеціальних тренажерах, чітко визначені фізичні вправи, напрацювання нових механік взаємодії із оточуючим світом під наглядом фахівців. При цьому всі послуги з доказової реабілітації – безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

Під потреби людини, залежно від важкості травми чи хвороби, є дві форми реабілітаційної допомоги: стаціонарна – коли пацієнт цілодобово перебуває в закладі охорони здоров’я та амбулаторна – коли пацієнт приходить у заклад у певний визначений час.

Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від двох до восьми реабілітаційних циклів упродовж року.

Один цикл стаціонарної реабілітації за одним напрямом має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше – понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Цього року за пакетами «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах» передбачено понад 4,2 мільярда гривень. Контракти із НСЗУ за цими напрямами наразі уклав 421 медзаклад. 262 – надають послуги зі стаціонарної реабілітації, 411 – підписали договори на амбулаторну реабілітацію.

Серед лідерів у напрямку амбулаторної реабілітації нині є Дніпропетровська область, Львівська область та місто Київ.

Нагадаємо, безоплатні медичні послуги зі стаціонарного чи амбулаторного відновлення може отримати будь-яка людина, незалежно від статі, віку та соціального статусу. При цьому, вибір лікарні залишається за пацієнтом.

Для отримання послуг у межах пакета з реабілітації в амбулаторних умовах достатньо електронного направлення від вашого сімейного чи лікуючого лікаря.

Якщо людина з певним захворюванням або травмою потрапляє до лікарні та потребує стаціонарної реабілітації в післягострому періоді, то її можуть перевести з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого. Також послугу зі стаціонарної реабілітації можна отримати за електронним направленням. Його має право формувати виключно лікуючий лікар. Спеціалізація фахівця, який створює направлення, залежить від захворювання або травми пацієнта.

Після отримання електронного направлення на стаціонарну чи амбулаторну реабілітацію можна самостійно обрати медзаклад, у якому бажаєте отримати відповідні послуги. Для цього треба зайти на сайт Національної служби здоров’я України; натисніть на посилання «Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг»; оберіть область та населений пункт; в полі «Група послуг» клікніть на пункт 53 – «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» або пункт 54 – «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах».

Або ж можна зателефонувати за номером НСЗУ 16-77 та отримати розгорнуту довідку про заклади, які надають відповідні послуги.

 

Підготувала Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)