|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:07 | 06.23.2024

Робота мобільних медкоманд триває

У п’яти областях України, зокрема й у Чернігівській, з лютого 2023 року продовжився проєкт «Мобільні медичні команди». Лікарі приїжджають до віддалених населених пунктів, консультують, обстежують хворих, а головне — безкоштовно надають необхідні медикаменти.

medbrtgТорік проєкт показав, що первинна медична допомога є пріоритетною для населення, адже упродовж 3 місяців (вересень-листопад) медики надали понад 13 тисяч консультацій у семи областях. Мета проєкту — допомогти людям, які не мають можливості добратися до лікарні, а також забезпечити населення необхідними медикаментами в тих районах, де через російську агресію не залишилось жодної вцілілої аптеки, розповідають у громадській організації “Академія сімейної медицини України”.
Чернігівщина — одна з областей України, яка постраждала від російського ворога в перші дні повномасштабної війни. Тисячі людей перебували під окупацією рашистів, відрізані від цивілізації та зв'язку. А дехто навіть втратив свої домівки. За час війни у більшості населення значно загострилися хронічні захворювання на тлі перенесених стресів. Тим часом медики бідкаються, що через порушення логістичних шляхів здорожчав проїзд, не кожен пересічний мешканець може дозволити собі приїхати на консультацію до лікарів.
Мобільні медичні команди надають первинну допомогу і на виїздах, адже чимало людей залишаються немобільними, не мають фінансової можливості дістатися в області центри, аби обстежити свій організм, чи придбати потрібні медикаменти. Найчастіше команди лікарів Чернігівщини отримують звернення з приводу ІХС, гіпертонічної хвороби, хронічних захворювань легень, цукрового діабету. Всім пацієнтам надають безкоштовні ліки. Мобільна допомога потрібна, перш за все, в населених пунктах зі зруйнованою інфраструктурою, де немає ані амбулаторії, ані аптеки. Первинна допомога потрібна людям, в яких немає прямого доступу до медицини. Оскільки війна триває, мобільна медична допомога дозволяє підтримувати вразливе до хвороб населення і чекати на перемогу.
Медики працюють у Новобілоуській, Киселівській, Гончарівській, Іванівській, Киїнській, Олишівській, Седнівській, Михайло-Коцюбинській громадах Чернігівщини. Про заплановані візити жителів сіл заздалегідь повідомляють старости. Проєкт нині втілюють у 5 областях України за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

Схожі матеріали (за тегом)