|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:40 | 06.20.2024

У Сосницькій громаді шукають лікарів

Аби зберегти лікарню в селищі Сосниця, шукають відразу п’ятьох лікарів різного профілю. Тим, хто захоче приїхати на роботу, обіцяють 65 тисяч гривень «підйомних», зарплату від 25 до 35 тисяч гривень і житло. Квартира то буде чи приватний будинок – вирішуватиме сам лікар.

 Лікарів у таких громадах завжди не вистачало. Дефіцит молодих кадрів був в основному через відсутність достойної зарплати та перспектив, тому випускники медичних вузів насамперед шукали собі роботу у великих містах і не поспішали їхати в селища. Та після медичної реформи, залучати молодих спеціалістів в райони стало трохи легше, бо і з зарплату підвищили, і житлом їх почали забезпечувати.

Та тут громади стикнулися з новою проблемою – війною. Саме після того, як на Чернігівщину прийшла війна, дефіцит медиків відчули не лише в районах, але й в обласному центрі. Чимало спеціалістів виїхали за кордон чи в більш безпечний регіон. Тож не дивно, що і Сосницька громада стикнулася з дефіцитом медичних кадрів.

Так, у Сосницькій селищній лікарні наразі не вистачає відразу п’ятьох спеціалістів: гінеколога, терапевта, хірурга, педіатра, ендокринолога.

«Молодого анестезіолога уже знайшли – говорить медичний директор Сосницької селищної лікарні Олександр Дємідкін. – Для цього за рахунок закладу перевчили на потрібну спеціальність лікаря швидкої. Наразі шукаємо ще п’ятьох лікарів. Молодим спеціалістам готові придати житло, це виплата підйомних до десяти мінімальних заробітних плат. Якщо у нас буде працювати молодий спеціаліст, а ми не зможемо його забезпечити власною квартирою, то ми відшкодовуємо найм і оплату комунальних платежів».

Зарплата лікаря, який має достатнє завантаження, зараз у Сосниці складає від 25 до 35 тисяч гривень. Її фінансує держава. Громада ж бере на себе одноразову виплату «підйомних» – до 65 тисяч гривень, забезпечення житлом – оренда і згодом купівля.

«Ми не купуватимемо заздалегідь житла. Тому що хочеться це питання вирішувати з урахуванням побажань: хтось хоче будинок, хтось хоче квартиру, – говорить голова Сосницької громади Андрій Портний. – Хтось хоче з ремонтом, хтось хоче самостійно зробити ремонт. Житло плануємо придбати протягом пів року після того, як приїде лікар. Гроші на це братимемо за рахунок скорочення інших витрат громади, також залучатимемо спонсорів».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)