|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:59 | 03.31.2023

Цьогоріч вже 50 нових "швидких"

Днями відбулося урочисте вручення нових автомобілів швидкої допомоги структурним підрозділам комунального некомерційного підприємства «Обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради.

50avtosЯк розповів директор Центру Ігор Даниленко, у 2021 році підприємство оновило 50 санітарних автомобілів швидкої медичної допомоги, із яких за власні кошти (кошти НСЗУ) закуплено 36 одиниць -марки VOLKSWAGEN Crafter та 14 одиниць отримано згідно з розподілом Міністерства охорони здоров'я України, із яких – 4 автомобілі марки RENO MASTER та 10 автомобілів марки СITROEN.

Цього разу 3 автомобілі марки VOLKSWAGEN Crafter було передано до Прилуцької станції та Козелецької і Срібнянської підстанцій екстренної медичної допомоги.
Ігор Даниленко ознайомив із роботою консультативно-телеметричного центру, який забезпечує роботу по наданню консультативної допомоги бригадам екстреної медичної допомоги області з ЕКГ-діагностики та наданню екстреної медичної допомоги хворим з патологією серцево-судинної системи.
Також Ігор Даниленко розповів про роботу навчально-тренувального центру, який проводить навчання основам надання медичної та домедичної допомоги працівників екстреної медичної допомоги, медпрацівників області та екстрених служб ДСНС, а також учнів навчальних закладів. Керівник також продемонстрував сучасні медичні симулятори, серед яких манекени для навчання навичкам евакуації, індивідуального та групового навчання навичкам серцево-легеневої реанімації тощо.
Заклад був створений у грудні 2012 року рішенням сесії Чернігівської обласної ради як комунальне некомерційне підприємство «Обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф». У липні 2018 року на базі центру була введена в дію центральна оперативна диспетчерська, яка приймає виклики екстреної медичної допомоги з території всієї області.
Нині система екстреної медичної допомоги Чернігівської області включає 50 структурних підрозділів: центральна оперативна диспетчерська, 4 станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, 21 підстанція, 22 пункти постійного базування бригад, консультативний телеметричний центр та навчально-тренувальний відділ. У центрі зареєстровано 99 бригад екстреної медичної допомоги: 33 лікарських та 66 фельдшерських. Усі бригади Центру забезпечені резервним радіозв'язком.

Схожі матеріали (за тегом)