|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:48 | 06.22.2024

Знову ботулізм

У Чернігівській області трьох місцевих жителів доставили в лікарні з ботулізмом після вживання в'яленої риби. Про це повідомляє Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України.

1abotulЛюди, які отруїлися, між собою не знайомі. Так, захворів 34-річний житель Чернігова, 38-річна та 67-річний жителі Чернігівської області. Вони перебувають у лікарнях Чернігова. Всього в поточному році на ботулізм захворіло 7 осіб. Нагадуємо, що вживання в'яленої риби, з якої попередньо не вилучили всі нутрощі, або яку виготовили з порушенням технології, є небезпечним для здоров'я.

Заразитися ботулізмом можна, якщо вжити в їжу продукти, що містять ботулотоксини, найчастіше – м'ясо, риба домашнього консервування, рідше – овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Як правило, їх вживання призводить до важкого отруєння: в очах двоїться, складно читати, людина відчуває спрагу, слизові оболонки сохнуть, а ковтати важко. При цьому симптоми розвиваються поступово, тому спочатку здається, що хвороба несерйозна.

Схожі матеріали (за тегом)