|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:55 | 11.30.2023

Знову у «помаранчевій» зоні

15 березня Міністерство охорони здоров’я України знову змінило зони карантину.

1pomzonaУ «помаранчевій» зоні відтепер перебуватимуть 11 регіонів – Київ, Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області, яка, зокрема, до цього перебувала у «жовтій» зоні.

«Помаранчевий» – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.

Так «помаранчевий» рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник:

-захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг;

-завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65 відсотків;

-кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300;

-кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60;

-коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20 відсотків;

-зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50 відсотків.

Станом на 15 березня в «червоній» зоні карантину залишаються чотири області – Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька.

Міністерство охорони здоров’я України щодня оновлює ознаки для визначення регіону із значним поширенням COVID-19 та публікує їх на сторінці сайту. А на підставі цих ознак Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій раз на сім днів приймає рішення про встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону рівня епідемічної небезпеки «жовтий», «помаранчевий» або «червоний».

Рішення про послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуте раніше ніж через 14 днів з дня встановлення такого рівня.

Схожі матеріали (за тегом)