|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:57 | 07.03.2022

Випробовують нові тести на «корону»

У Чернігові з’явилися нові тест-системи на виявлення антигенів до COVID-19.

1atestyПоки що вони безкоштовні і використовуються в «пілотному» режимі, проте, за словами фахівців, ці тести вже використовують у Європі і вони не тільки не гірші за ПЛР-тести, але й мають свої переваги – за півгодини можуть визначити, чи хворіє людина на коронавірус.

 

Чернігів отримав ці тест-системи, так би мовити, на пробу, щоб лікарі могли розібратися у специфіці їхньої роботи. У вільному доступі їх немає. Проте якщо Україна домовиться про їх закупівлю з компаніями-виробниками, а самі тести будуть внесені у відповідний перелік на державному рівні, то лікарні зможуть їх закуповувати. Тоді кількість тестувань за день може збільшитися в десятки разів. Адже це буде доступніше і його зможуть проводити сімейні лікарі.

«Це швидкі тест-системи, схожі на тести на вагітність та ВІЛ. Вони вже пройшли сертифікацію ВООЗ та можуть бути альтернативою ПЛР-тестам, адже показують такий же результат, тільки за 15-20 хвилин, – пояснив лаборант КНП «Чернігівський обласний медичний центр значущих та небезпечних хвороб» Микола Тарасевич. – Чутливість цього тесту – 96,52%. Європа вже працює з такими тест-системами».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)