|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:33 | 06.25.2024

Коронавірус надалі поширюється Чернігівщиною

В області лабораторно підтверджено ще 13 випадків захворювання на коронавірус, Мена і Прилуки визнані осередками спалаху інфекційної хвороби. Вже загалом є 35 підтверджених випадків коронавірусу.

– Було прийнято рішення провести ПЛР-дослідження всьому персоналу інфекційного відділення Прилуцької міської лікарні, а також всім іншим медпрацівникам лікарні та членам мобільних бригад, які контактували з хворими на коронавірус, – повідомив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. – Завдяки цьому вдалося виявити коронавірус у трьох медичних працівників, які надавали допомогу жінці, яка померла у Прилуцькій міській лікарні. Вживаємо всіх заходів для недопущення поширення хвороби.

Ще один випадок: коронавірус виявлено у хворого, який був госпіталізований до Прилуцької міської лікарні напередодні. Таким чином, у Прилуках зафіксовано 4 випадки коронавірусу.

Крім того, коронавірус виявлено у шістьох мешканців села Журавка Варвинського району. Усі вони контактували із жінкою, яка померла (члени родини, сусіди).

Також коронавірус виявлено у двох жителів Варви. Один випадок коронавірусу є в Мені. Захворювання виявили у 71-річного чоловіка. Коло контактних осіб встановлюється. Усім госпіталізованим надається необхідна допомога.

Працівники Чернігівського лабораторного центру проводять епідрозслідування, визначають коло контактних осіб. Першому колу контактів проведуть ПЛР-тестування.

Таким чином, на сьогодні в області 35 підтверджених випадків коронавірусу, з них 2 – летальні.

6 пацієнтів одужали і вже виписані з лікарень.

За минулу добу у Чернігівському лабораторному центрі зроблено 124 ПЛР-дослідження.

***

Як повідомили prk.city, у Прилуцькiй мiськiй лiкарнi померла друга журавчанка iз числа дiагностованих на коронавiрус – контактна родичка iнфiкованої родини, у якiй стався перший летальний випадок (жiнка з iнвалiднiстю). Решта журавчан з пiдтвердженим COVID-19 перебувають на стацiонарному лiкуваннi в Прилуках. Установлено коло контактних осiб, у селi органiзовуються дезiнфекцiйнi заходи та робота КПП. Загалом, зараз в області 35 випадків інфікування на COVID-19 (плюс 13 за вчорашню добу), з них летальних (разом з цим) – три випадки, 6 пацієнтів вже одужали та виписані з лікарень.

 

Мена і Прилуки визнані осередками спалаху інфекційної хвороби

 

Згідно з розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Андрія Подорвана міста Мена та Прилуки визнані осередками спалаху інфекційної хвороби.

Відповідно у Мені ПЛР-тестування підтвердило 1 випадок коронавірусної інфекції, у Прилуках – 4.

У зв’язку з цим вирішено наступне:

1. Місцевим органам влади (Менській та Прилуцькій міським радам) встановити на територіях населених пунктів особливий режим проведення протиепідемічних заходів.

2. Місцевим органам влади спільно з Нацполіцією в області, ДСНС, Управлінням охорони здоров’я, обласним лабораторним центром:

– визначити перелік об’єктів, на яких провести дезінфекцію;

– інформувати населення про визначення меж територій карантину, а також впровадження профілактичних, протиепідемічних та інших заходів.

3. Обласному лабораторному центру спільно з Нацполіцією контролювати перебування на самоізоляції осіб, які будуть визначені контактними. Додатково контактним особам першої хвилі проведуть ПЛР-тестування.

Наразі розглядається питання необхідності встановлення контрольно-пропускних пунктів на в’їздах-виїздах з Прилук. Щодо Мени, то встановлення КПП наразі не розглядається, оскільки через населений пунтк проходить дорога державного значення із великим автотрафіком.

Епідеміологи спільно з представниками Нацполіції встановлюють коло контактних осіб. Після епідрозслідувань будуть прийняті відповідні рішення.

Схожі матеріали (за тегом)