|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:18 | 06.20.2024

Створено Обласний центр громадського здоров’я

Задля збереження здоров’я і життя громадян у Чернігові створено Обласний  центр громадського здоров’я

 1cz

Це не нова структура, раніше його функції виконувало КНП «Обласний  центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя». Але, враховуючи реформування вітчизняної медичної галузі, підвищенні вимоги до  здійснення профілактики поширених захворювань, широке інформування населення щодо причин появи соціально значущих та небезпечних недуг, а також наближення до громадян всіх рівнів надання медичної допомоги, Чернігівська обласна рада прийняла рішення про необхідність створення в регіоні  такого необхідного підприємства, як Центр громадського здоров’я, який разом із Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації працюватимуть над вирішенням та реалізацією нагальних питань, що стосуються збереження здоров’я жителів Чернігівщини.

Відтак фахівці Центру працюватимуть над підвищенням обізнаності громадян щодо профілактики захворювань шляхом проведення масово-роз’яснювальної роботи, зокрема, виданням плакатів, брошур, інших інформаційних матеріалів, які стосуються запобіганню захворюваності населення, а також прогнозуванням подальшого розвитку  медичної галузі регіону, братимуть участь у розробці профільних програм, які сприяють формуванню у громадян здорового способу життя, відповідального і головне, вмотивованого ставлення жителів області до власного здоров’я та особистої безпеки. Крім того, Центр ініціюватиме та проводитиме просвітницькі акції та різноманітні заходи, що стосуватимуться зменшення негативного впливу на організм таких факторів ризику, як  тютюнокуріння, вживання алкоголю, наркоманії та інших видів нездорової поведінки.

Загалом Обласний центр громадського здоров’я працюватиме заради людей, покращення співпраці із медичними закладами Чернігівщини в усіх аспектах профілактики різноманітних недуг.

Так, нині у період поширення у світі коронавірусної інфекції COVID-19 на базі Центру працює «гаряча телефонна лінія». Зателефонувавши за номером 0800507070 будь-хто може отримати вичерпну інформацію  щодо профілактики коронавірусної хвороби, методів індивідуального захисту від неї, правил, які регулюють соціальні відносини між громадянами.

Залишайтеся здоровими, бережіть себе, свої рідних  та близьких. А Обласний центр громадського здоров’я вам у цьому допоможе!

Схожі матеріали (за тегом)