|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:11 | 02.28.2024

Медзаклади області посилено готуються до боротьби з коронавірусом

Хоча на Чернігівщині не зареєстровано жодного випадку захворювання на коронавірус, зважаючи на темпи його поширення у світі, медзаклади області посилено готуються до боротьби з ним.

На сьогодні у лікарнях області є 258 апаратів, які забезпечують штучну вентиляцію легень, в тому числі 40 для дітей.

У міських лікарнях Чернігова — 20, з них 5 – для дітей. В обласній дитячій лікарні — 22. В обласній лікарні для дорослих — 36 плюс один транспортний.

Усі інші апарати – у медичних установах по всій області. В залежності від ситуації, вони можуть бути переміщені туди, де буде більша потреба.

Найближчим часом буде закуплено ще кілька дихальних апаратів.

За інформацією закладів охорони здоров’я, в наявності на сьогодні є біля шести тисяч масок та півтори тисячі комплектів індивідуального захисту. Ще 220 тисяч масок область отримала з державного резерву і найближчим часом вони будуть розподілені по лікарняних закладах.

На підприємстві з пошиття костюмів біозахисту для медиків області замовили додатково 4,5 тисячі захисних костюмів.

Якщо буде необхідно, додаткові засоби захисту та медичне обладнання будуть закуплені за кошти резервного фонду.

— Додаткові тести на коронавірус (10 мільйонів штук) будуть в Києві завтра, а до кінця тижня необхідну їх кількість направлять в область, — зазначив голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко. — Проте слід пам’ятати головне: ефективна протидія поширенню коронавірусу, вірогідність уникнення епідемії напряму залежать від нашої з вами свідомості, від того, наскільки серйозно та відповідально ми поставимось до карантинних обмежень та їх чіткого дотримання.

Схожі матеріали (за тегом)