|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:02 | 12.01.2023

У Чернігівській міській лікарні №2 запрацював кабінет комп’ютерної томографії

Цього тижня у цьомуі лікувальному закладі відкрито кабінет комп’ютерної томографії.

17543Як інформує прес-служба управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА, Чернігівська міська лікарня №2 нині обслуговує майже 75 тисяч пацієнтів, причому, це не тільки жителі обласного центру.  Відтак успішне лікування громадян можливо лише за умов своєчасного встановлення точного діагнозу. Для цього застосовуються різноманітні діагностичні інструменти, зокрема, з найточнішим методом – комп’ютерною томографією. Відтепер така можливість є і у пацієнтів цього медичного закладу: цього тижня на базі лікарні відкрито кабінет (№209) комп’ютерної томографії. 

Комп’ютерний томограф – це найсучасніший у місті та області 64-зрізовий апарат. Обладнання взято в оренду, адже своїми силами заклад не в змозі придбати його через високу вартість. Нині томограф інстальовано, відкалібровано та запущено в роботу.

«Цей вид дослідження дає змогу на значно вищому якісному рівні виконувати обстеження. На комп’ютерному томографі можна проводити обстеження з подвійним контрастуванням усіх частин тіла людини», – зазначив головний лікар Чернігівської міської лікарні №2 Володимир Фаль.

Пропускна спроможність томографа доволі висока – до 15 пацієнтів у зміну. Планується, що обладнання працюватиме у дві зміни, а за потреби – цілодобово. Тож воно повністю задовольнить потреби лікарні. Кабінет томографії працює з 9.00 до 19.00, в суботу і неділю – за домовленістю. У ньому працюють два лікаря та два лаборанти, що мають великий досвід роботи і постійно вдосконалюють свої навички. Screenshot 44

За словами адміністратора кабінету Оксани Березинець, комп’ютерний томограф розрахований на обслуговування пацієнтів вагою до 200 кг. Для тих пацієнтів, хто не дуже комфортно почувається в закритому просторі, проводиться психологічний тренінг. Під час дослідження існує постійний зв’язок між пацієнтом та лікарем за допомогою відео- та аудіосистем. Направлятимуть на обстеження всі лікарі – як сімейні, так і «вузькі» спеціалісти.

Довідково: Комп’ютерна томографія – це неінвазивний метод дослідження людського організму, заснований на формуванні та комп’ютерній обробці рентгенівських знімків.

Схожі матеріали (за тегом)