|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:09 | 07.25.2024

Трьох ушпиталили із ботулізмом

У Чернігові зареєстровано випадки захворювання ботулізмом.

За інформацією КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» 31 грудня 2019 року до реанімаційного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня №2» госпіталізовано три мешканця Чернігова. Всім поставлено діагноз: «Ботулізм» (встановлений клінічно).

Лабораторія ДУ "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони України" має провести необхідні дослідження для підтвердження діагнозу лабораторно. Стан усіх постраждалих медики оцінюють як середньою важкості. Що стало причиною отруєння людей, наразі не відомо.

У 2019 році на Чернігівщині сталося близько 10 випадків захворювання ботулізмом, одна людина померла.

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше - овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувалися або зберігалися неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, бо мікроорганізм, що спричиняє хворобу, не псує продукти.

1abotulizm

Сніжана БОЖОК

Схожі матеріали (за тегом)