|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:55 | 07.15.2024

Гепатит у школі: навчання призупинили

У школі №7 призупинили навчання до кінця тижня. Таке рішення сьогодні, 28 жовтня, прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.

1ash7

Члени комісії заслухали інформацію про ситуацію у школі, кількість дітей, які перебувають у лікарні, відвідуваність навчального закладу в цілому.

Рішенням комісії навчання у школі призупинили до кінця тижня. Всі працівники та учні 1-2-х та 5-х класів пройдуть обстеження.

Як відомо, на сьогодні в обласній дитячій лікарні з діагнозом гепатит «А» на лікуванні перебуває 16 учнів ЗОШ № 7. Дітям призначене відповідне лікування. У школі проводять посилені санітарно-гігієнічні заходи.

Нагадаємо, гепатит "А" ще називають хворобою немитих рук, оскільки поширення хвороби пов'язане з недотриманням правил особистої гігієни.

Гепатит "А": симптоми та профілактика

Гепатит типу "А" – це захворювання печінки, спричинене вірусом. Його ще називають "хворобою не митих рук". Гепатит вказаного типу не приводить до розвитку хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю.

За даними Всесвітньої організації здоров'я, майже всі люди, які захворіли гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби.

Гепатит передається фекально-оральним шляхом. Тобто, можна заразитися через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. В домашніх умовах гепатит А передається найчастіше через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї.

Вірус також може передаватись при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

Серед симптомів гепатиту А виділяють наступні:

  •     підвищена температура,
  •     слабкість,
  •     відсутність апетиту,
  •     діарея,
  •     блювота,
  •     неприємні відчуття в животі,
  •     сеча стає темнішою,
  •     пожовтіння шкіри і білків очей.

При цьому проявлятися можуть не абсолютно всі симптоми. Симптоми гепатиту А частіше проявляються у дорослих, ніж у дітей. Більше того, у дітей до 6 років дуже часто відсутні будь-які симптоми гепатиту А, а жовтуха розвивається лише у 10%. У дорослих симптоми проявляються у складнішій формі, а жовтуха з’являється у 70% випадків.

Важка форма хвороби і летальні наслідки найчастіше фіксуються у осіб, яким понад 65 років.

Інкубаційний період хвороби – 14–28 днів. Фахівці повідомляють, що гепатит А рідко дає ускладнення і після одужання функції печінки повністю відновлюються майже у всіх хворих.

Найчастіше гепатитом хворіють діти раннього віку. Проте кожен, хто не хворів на гепатит А, може захворіти. Основні фактори ризику – це погані санітарні умови, відсутність очищеної води, прийом рекреаційних препаратів, проживання з інфікованою людиною, сексуальні контакти з людиною, у якої гостра форма гепатиту А, поїздки в райони з високою епідемічністю.

Щоб уникнути хвороби, потрібно приділяти достатньо уваги санітарним нормам:
Мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.

Вживати кип’ячену воду. Ретельно мити овочі та фрукти перед вживанням.

А при перших ознаках хвороби чи погіршенні самопочуття потрібно звернутися до лікаря!

Схожі матеріали (за тегом)