|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:04 | 06.23.2024

Травнева сесія обласної ради

Більше 50 рішень ухвалив на сесії депутатський корпус обласного представницького органу Чернігівщини.

235345564645656545345На початку засідання 16 травня виступив голова Чернігівської обласної територіальної виборчої комісії Юрій Конопля, який повідомив про прийняття відповідних постанов про реєстрацію наступних депутатів обласної ради, через відкликання за народною ініціативою депутата Чернігівської обласної ради від політичної партії «НАШ КРАЙ» Григорія Данька та рішення Чернігівської обласної ради «Про дострокове припинення повноважень депутата КОЗИКА Олександра Дмитровича». Відтак до депутатського корпусу обласної ради нинішнього скликання офіційно увійшли, урочисто склали присягу та отримали знак і посвідчення депутата обласної ради Тетяна Олешко та Олег Шпак.
Затвердивши порядок денний та пропозиції, які надійшли від постійних комісій, президії, депутати перейшли до розгляду питань.
Одноголосно підтримавши звіт голови обласної ради наступним рішенням депутати прийняли звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 2023 рік.
Рішення про затвердження у новій редакції Положення про нагородження Почесною відзнакою Чернігівської обласної ради «За мужність і вірність Україні» підтримано з метою відзначення та вшанування захисників та волонтерів, які боронили та продовжують боронити Чернігівщину від російських загарбників, а саме: військовослужбовців Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, добровольців Сил територіальної оборони, які проявили мужність і героїзм під час захисту Батьківщини, боронили та продовжують боронити Чернігівщину від російських загарбників, а також цивільних громадян України та громадян інших держав, які проводили активну благодійну і волонтерську діяльність в умовах збройної російської агресії і, зокрема, під час активних бойових дій на території Чернігівської області. Фактично вищезазначеним рішенням розширено коло осіб гідних вшанування, які проявили себе на Чернігівщині в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Депутатський корпус присвоїв звання «Почесний громадянин Чернігівської області» Егілсу Хелманісу - голові Огрської крайової думи (Республіка Латвія) та Анрі Давіду - віце-президенту гуманітарної Асоціації «ARASFEC» (Французька Республіка).
Егілс Хелманіс з початком повномасштабної війни рф проти України разом із небайдужими латвійцями передавав безпрецедентну допомогу захисникам Чернігівщини, закладам освіти, охорони здоров'я та соціальної сфери, сприяв відновленню зруйнованої соціальної інфраструктури Чернігова. Завдяки ініціативності та солідарності на фронт вже доставлено чимало автівок та інших необхідних нашим захисникам речей. За сприяння пана Егілса українським захисникам було доставлено дрони, тепловізори, нові шини, генератори, печі автономного опалювання, термобілизну та багато інших життєво важливих на фронті речей.
Починаючи з квітня 2022 року, за безпосередньої участі Анрі Давіда та асоціації «ARASFEC» на Чернігівщину відправлено 25 вантажівок із гуманітарною допомогою, які доставили медичне обладнання, ліки, меблі, візочки для осіб з інвалідністю, милиці, теплий одяг, дитячі речі та іграшки, продукти харчування, засоби гігієни й інші речі першої необхідності. Завдяки зусиллям організації низка медичних закладів Чернігова та області, а також люди, які постраждали від активних бойових дій, та військовослужбовці отримали значну підтримку від французьких волонтерів. Для відновлення зруйнованого житла цивільного населення було передано будівельні матеріали: облицьовувальна плитка для зовнішніх і внутрішніх робіт, лінолеум, сантехніка, кухонне обладнання. Анрі Давід працює над перспективними планами щодо відновлення Чернігівщини, зокрема, будівництва будинків за екологічними стандартами.
Достроково припинивши повноваження депутатів обласної ради Олега Заболотного та Оксани Халімон, ухвалено низку кадрових питань. У числі призначень: на посаду директора комунального закладу «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа «Олімп» Чернігівської обласної ради» Сергія Кужельного; на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Чернігівської обласної ради Сергія Лєбєдєва; на посаду директора комунального закладу «Новгород-Сіверський фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради Ярославу Недашківську; на посаду директора комунального закладу «Прилуцький фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради Тетяну Котляр; на посаду директора комунального закладу «Ніжинський фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради Світлану Дуднік.
Підставою для затвердження рішення «Про припинення юридичної особи – комунального закладу "Сновська гімназія" Чернігівської обласної ради» є формування оптимальної мережі закладів освіти. «Сновська гімназія» є закладом інституційного догляду та виховання, що розрахований на 100 дітей. Станом на 1 квітня 2024 року в гімназії навчаються 40 вихованців, з них 18 за заявами батьків перебувають за кордоном. Враховуючи безпекову ситуацію, освітній процес у 2023/2024 навчальному році здійснюється у дистанційній формі.
Припинення юридичної особи комунального некомерційного підприємства «Обласний дитячий санаторій "Пролісок"» Чернігівської обласної ради та зміна статусу майнового комплексу викликано тим, що з березня 2020 року, відповідно до запроваджених в країні протиепідемічних заходів через пандемію коронавірусної хвороби, санаторне оздоровлення дітей не проводилось, а після відміни карантину та у зв'язку з введенням воєнного стану в Україні, санаторій свою діяльність не відновив.
Депутатський корпус ухвалив також рішення, які стосуються розпорядження комунальною власністю, затвердження технічної документації та розробки проєктів землеустрою, надання дозволів та інших нагальних тем. А саме: уточнення площі об'єктів природно–заповідного фонду місцевого значення, що знаходяться на території «Ніжинського лісового господарства», «Чернігівського лісового господарства», «Корюківського лісового господарства» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» викликано тим, що при проведенні базового лісовпорядкування 2021 році було виявлено невідповідність площі об'єктів ПЗФ місцевого значення площі, вказаній в рішенні про створення. Розбіжності викликані тим, що при заповіданні об'єктів площі визначалися переважно в ручному обчисленні, що призвело до значних помилок порівняно з сучасною GPS – зйомкою.
Зміна меж територій природно–заповідного фонду місцевого значення – ландшафтних заказників «Коропський» та «Спаський» дозволить збільшити площу згаданих об'єктів природно–заповідного фонду на 11,2 га та 77,7 га відповідно. Території, які пропонуються до включення в межі ландшафтних заказників, характеризуються заплавними лісовими і чагарниковими екотопами, окремими відкритими лучними ділянками та заболоченими зниженнями, з наявними цінними видами флори і фауни.
У блоці питань щодо природних ресурсів прийнято рішення про організацію територій природно–заповідного фонду місцевого значення, яким оголошено ландшафтний заказник «Кобижчанський» площею 893 га, що розташований на території Бобровицької міської ради Ніжинського району, та лісовий заказник «Дружба» площею 1148 га, який розміщений на території Ічнянської міської ради Прилуцького району.
Іншим рішенням створено гідрологічний заказник місцевого значення «Єрмолова плавля» між селами Максим та Надинівка на території Кіптівської сільської ради Чернігівського району. Цей об'єкт природно–заповідного фонду буде розміщуватися на землях лісогосподарського призначення, що знаходяться в постійному користуванні державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» в межах Горбачівського лісництва філії «Чернігівське лісове господарство», площею 67 га. Створення цього гідрологічного заказника дозволить зберегти природні ландшафти, відновити луки і ліси деснянської заплави, що сприятиме охороні руслової частини річки Десна; покращить характеристики Деснянського екологічного коридору та здійснюватиме комплексну охорону заплавних екосистем.
Прийняті сесією звернення до вищого керівництва держави стосувалися недопущення прийняття проєкту Закону України «Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України», неприпустимості підвищення акцизів на пальне, вирішення питань захисту енергетичної інфраструктури, недопущення ускладнення ввезення гуманітарної допомоги в Україну та інших актуальних тем та нагальних питань.
Запити депутатів Юрія Музики, Олександра Мисника та Віктора Кияновського, у яких порушені питання здійснення ремонту дорожнього покриття, були також підтримані в сесійній залі.

Схожі матеріали (за тегом)