|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:37 | 06.12.2024

Чернігівщину відвідала Президентка Словаччини

Днями, вже вдруге за час повномасштабного вторгнення, Чернігівщину відвідала Президентка Словаччини Зузана Чапутова.

2024 05 11 Slovachchyna 14Нині в області за підтримки словацьких партнерів реалізовано (або в процесі) проєкти з ремонту укриттів та дахів у школах. А одне з модульних містечок отримало сучасну систему кондиціонування.
За час її каденції, яка вже добігає до завершення, укладено Угоду про співробітництво між Чернігівською обласною державною адміністрацією та Тренчинським самоврядним краєм. Згодом партнери оперативно надали гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування та речей першої необхідності.
Разом з Віце-прем’єр-міністеркою – Міністеркою економіки Юлією Свириденко Зузана Чапутова відвідала Трисвятську Слободу Киїнської громади. У місцевому ліцеї за фінансової підтримки Словаччини триває капітальний ремонт та облаштування сучасного, інклюзивного укриття. Тут місцеві жителі ховались від ворожих обстрілів у лютому-березні 2022 року. Тоді ж заклад зазнав пошкоджень (постраждав фасад закладу, дах, вікна, вхідні двері, а також внутрішні приміщення). Понад двісті місцевих дітей завдяки новому укриттю зможуть відновити навчання в стінах рідної школи.
Також Президентка Словаччини передала партію гуманітарної допомоги — набори з харчами та побутовою хімією — для жителів одного з модульних містечок Чернігова. Як зазначила Зузана Чапутова, лише в Чернігові від бомбардувань і обстрілів було пошкоджено понад 4000 житлових будинків і споруд. На всій Чернігівщині — понад 11 тисяч. Саме тому словацькі партнери цього року, як і минулого, відвідали модульні містечка, які будують в тому числі завдяки словацькій допомозі.

Схожі матеріали (за тегом)