|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:48 | 06.25.2024

Бобровиччина в жалобі

З глибоким сумом сповіщаємо, що наша громада втратила ще одного Захисника-Героя. Повернувся додому на щиті молодший сержант Білорус Євген Іванович.

 IMG 1172 1

Бобровиця в жалобі

 

Євген Іванович Білорус народився 09.10.1979 року в селі Новомиколаївка Приазовського району Запорізької області. Освіту здобував у середній загальноосвітній школі села Воскресенка Приазовського району Запорізької області.

Закінчив ДНЗ «Мелітопольське професійне училище залізничного транспорту», здобув кваліфікацію машиніста електровозів і тепловозів. Вступив на навчання до Дніпровського національного університету залізничного транспорту, але після першого курсу вирішив пройти строкову службу.

З травня 1999 по 2000 рік проходив строкову службу в складі Прикордонних військ України. На різних посадах проходив службу в аеропортах України в м. Бориспіль та м. Донецьк.

IMG 1184 1

Нестерпний біль і горе стиснули серце й душу рідним Героя

 

Після повернення зі строкової служби займався сільським господарством у рідному краї, розвивав тваринницьке виробництво (молока).

З початком вторгнення військ російської федерації на територію України навесні, в далекому 2014 році, в перших рядах добровольців першої хвилі мобілізації став на захист Батьківщини. Захищав Україну в рядах 23-го батальйону територіальної оборони «Хортиця», який діяв у секторі «М» – на території Маріупольського району Донецької області.

Після демобілізації в травні 2015 року відпочивав недовго, вже в 2016 році вступив на військову службу за контрактом в Збройні Сили України.

Після закінчення контракту деякий час працював на різних посадах на Броварському алюмінієвому заводі, проживав у селі Рудьківка Бобровицького району Чернігівської області.

З лютого 2021 року повернувся до військової кар’єри, підписав контракт на військову службу в ЗСУ. Проходив службу в окремій механізованій бригаді імені гетьмана Івана Мазепи. Йому було присвоєно звання молодшого сержанта. Остання посада – механік-водій розрахунку протитанкового артилерійського взводу протитанкової артилерійської батареї протитанкового артилерійського дивізіону.

Євген Іванович Білорус загинув 26 травня 2022 року в районі населеного пункту Новомихайлівка Донецької області, вірний військовій присязі, виявивши стійкість та мужність у бою за свободу і незалежність нашої Батьківщини.

У загиблого залишилися рідні – батько Іван Павлович, син Костянтин та донька Кіра.

IMG 1167 2 IMG 1167 1 IMG 1179 1

Про Героя славні й скорботні слова від ЗСУ і громади

 

У скорботі й співчутті рідним вшанували пам’ять українського воїна виконувач обов’язків голови міськради Геннадій Іванюк і начальник першого відділу Ніжинського районного ТЦК та СП підполковник Андрій В’ялий. Представник ЗСУ й побратимів високо оцінив подвиг 42-річного бійця Євгена Білоруса. Відважний боєць, котрий виконував до кінця свій воєнний обов’язок, пожертвував на полі бою власним життям, захищаючи Вітчизну, тож світла пам'ять про нього назавжди залишиться у віках українського народу, славної його історії. Представник громади висловив упевненість, що наступні покоління приходитимуть на кладовища вклонитися могилам Героїв, які своїм життям зміцнювали незламний дух українських захисників.

 

Бобровицька міська рада

Схожі матеріали (за тегом)