|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:06 | 07.24.2024

Рідні полонених з ЧАЕС вийшли на чергову акцію

Рідні полонених з ЧАЕС вийшли на чергову акцію

В останній день березня у Чернігові на Красній площі зібралося близько сотні людей на мирну акцію підтримки полонених нацгвардійців з Чорнобильської АЕС, аби привернути увагу суспільства і чиновників до військових, які вже понад два роки перебувають у російському полоні.

Саме 31 березня 2 роки тому, коли російські окупаційні війська покидали територію Чорнобильської АЕС, вони забрали у полон більше 150 нацгвардійців та цивільних працівників ЧАЕС. Їх спочатку вивезли на територію білорусі, а далі – на територію росії. Частину полонених з ЧАЕС вдалося повернути під час нечисленних обмінів військовополоненими. Проте 103 нацгвардійці, яких забрали з Чорнобильської станції, і досі перебувають у полоні.

Мітингарі влаштували перформанс: на площі встановили імпровізовану клітку, в якій сидів чоловік, символізуючи військовополонених, які так само сидять за ґратами у російських тюрмах та катівнях. А поряд дітки за столами писали листи своїм батькам.

34535645645675645

«Всі 103 хлопці перебувають зараз у полоні. І вони так само, як і я в цей час, перебувають у клітці. Можливо, не в такій, можливо, не в тих умовах. Я думаю, навіть у набагато гірших умовах», – говорить учасник акції, друг полоненого Євген.

Рідні та близькі військовополонених найцгвардійців з ЧАЕС об’єдналися і постійно проводять подібні мирні акції в різних містах України, аби нагадати про своїх рідних, які знаходяться в полоні.

Найгірше, говорять вони, – це те, що майже немає ніякого зв’язку і ніякої інформації про полонених. Ні в якому вони стані, ні де їх тримають.

За словами дружини військовополоненого Валерії Лутченко, вони продовжуватимуть такі мирні акції. Адже жінка вважає, що процес обміну військовополоненими майже зупинився.

«Це дуже важко. Про це треба говорити, про це треба кричати. Про це треба пам’ятати. І мають бути тут не лише родичі полонених, а й усі рідні, знайомі, просто незнайомі люди, які проходять повз. Просто підтримайте рідних. Підтримайте всі мирні акції, які проходять майже у всіх містах, майже кожних вихідних. Нещодавно в нас була зустріч з Уповноваженим з прав людини Дмитром Лубінцем, з Дмитром Усовим, дуже чекаємо зустріч з Кирилом Будановим. Вони більш-менш ідуть на контакт, але інформації нуль».

21 березня під час робочого візиту до Чернігівщини Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що обмінні процеси продовжуються, комунікація з представниками РФ відбувається, але жодних подробиць омбудсмен назвати не може.

Також «не найгіршою ситуацією» назвав процесу повернення військовополонених нацгвардійців з ЧАЕС, адже є військові частини, які у відсотковому вимірі повернули набагато менше своїх військовополонених.

«Щодо кількості полонених, то ми її не називаємо – ні кількості наших на території РФ, ні кількості російських військових на території України. Це свідома тактика команди координаційного штабу, – говорить Дмитро Лубінець. – Чи продовжуємо ми далі працювати над їх поверненням? Кожного дня. У мене щодня відбуваються ті чи інші заходи, пов’язані з поверненням військовополонених».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)