|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:53 | 06.12.2024

Вшанували пам’ять Героїв Крут

Біля залізничної станції Крути неподалік села Пам’ятне, 29 січня вшанували пам’ять українців, які загинули тут 106 років тому у бою з більшовиками. Загиблих згадали хвилиною мовчання, поклали квіти до меморіалу та провели поминальну літію.

2024 01 29 krytu 12Представники органів влади Чернігівської області, громадськості та військового керівництва вшанували Героїв Крут біля меморіалу їхньої пам’яті. Після загальнонаціональної хвилини мовчання та покладання квітів до монумента, літію у пам’ять про загиблих за рідну землю відправив керуючий Чернігівською єпархією Православної церкви України єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.
Як зазначив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, це місце дуже символічне, адже тоді дуже невеликою кількістю людей, на їх героїзмі, на їх патріотизмі, на самовідданості вдалось втримати на кілька днів ворожу навалу, тим самим дати можливість і вивезти документи з Києва і завершити переговори. Пройшло понад 100 років, а нічого не змінюється. Нас мало, але ми сильні, ми самовіддані і патріотичні, ми точно зробимо все задля того, щоб знищити ворога на нашій українській землі.
У 1918-ому об’єднаний загін Української Народної Республіки, а саме понад 500 бійців, серед яких були 116 студентів, на чотири дні затримали наступ 4000-го війська більшовиків на Київ. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір, що в майбутньому допомогло звільнити від більшовиків майже всю Україну.
За словами заступника голови Українського Інституту Національної пам’яті Володимира Тиліщака, тоді зі зброєю проти агресора виступали сотні, сьогодні ж зі зброєю зупиняють агресію сотні тисяч. Але це сьогодні, ми продовжуємо ту війну, яка почалась понад сто років. Ми бачимо, як змінилась Україна, як змінились наші сили і внутрішні, і збройні, і військові. Ми розуміємо, що сьогодні в нас є шанс на перемогу.

Схожі матеріали (за тегом)