|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:27 | 06.23.2024

Нове модульне відділення при лікарні

У Чернігові біля міської лікарні №3 відкрили скчасне і автономне модульне консультативно-діагностичне відділення.

Screenshot 1 5 840x441Як розповів гендиректор третьої міської лікарні Віктор Янголь, приміщення повністю автономне — має сонячні панелі, оснащене дизель-генератором і забезпечене достатньою кількістю палива. Відділення може обслуговувати до 200 пацієнтів на день. Кабінети оснащені всім необхідним медичним та лабораторним обладнанням. Тут можуть приймати людей за 18 медичними напрямками. Тут для обстеження пацієнтів є такі методики, як електроміографія, електроенцефалографія, аудіометрія та інші. Відділення почне працювати приблизно за місяць. Всі роботи повністю профінансувала організація GIZ Ukraine за підтримки уряду Німеччини. На побудову та оснащення витратили 60 мільйонів гривень.
Фактично, ця сучасна модульна міні-лікарня у Чернігові стала п’ятою з шести лікарень, профінансованих урядом Німеччини в рамках проєкту «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України» і здійснюється GIZ Ukraine. Лікарні зводяться із модульних конструкцій відповідно до європейських стандартів енергоощадження та не залежатимуть від зовнішніх постачань електрики. Зокрема, такі клініки вже встановлено у Львові, Тростянці на Сумщині, Перещепині на Дніпровщині, у селищі Широке на Запоріжжі та у селищі Березанка на Миколаївщині.
На сьогодні російські снаряди та ракети пошкодили по Україні 1518 обʼєктів медзакладів та ще 195 – зруйнували вщент. Щоденно ворог обстрілює наші лікарні, тим самим створюючи додаткове навантаження на медичну систему України. Однак, попри це, завдяки активній міжнародній підтримці та допомозі наших партнерів ми маємо змогу подолати наслідки цієї війни та дати медичній системі вистояти. Зокрема, одним із важливих кроків є створення модульних клінік, які відновлюють доступ пацієнтів до медичної допомоги, а також здатні розширити можливості вже існуючих медзакладів у наданні медичних послуг.
Відкрита у Чернігові модульна лікарня укомплектована сучасним медичним та лабораторним обладнанням. Зокрема, медобладнанням для кабінетів 18 медичних спеціалістів, а саме: функціональної діагностики (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД тощо), лабораторних аналізів, кабінету терапевта, ЛОРа, офтальмолога, гінеколога, хірурга, маніпуляційного та консультаційного кабінетів, фізіотерапії тощо. Медзаклад є автономним та готовий до роботи в умовах можливих блекаутів – завдяки генератору, потужністю 160 кВт, та резервом палива для нього. Також лікарню обладнано автономною сонячною електростанцією, потужністю 70 кВт, та сучасними резервними накопичувачами електричного живлення, потужністю 52 кВт. Модульна поліклініка має автономне теплопостачання, підключена до систем водопостачання та водовідведення. Крім того, важливо, що у модульному медзакладі простір облаштовано таким чином, щоби забезпечити доступ до приміщення осіб з інвалідністю.

Схожі матеріали (за тегом)