|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:35 | 06.25.2024

Відкрилася виставка про життя людей під кулями

У Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка «Я вам цей борг ніколи не залишу...» про війну в реальному часі, створена під час бойових дій. Основний акцент працівники музею зробили саме на історіях людей, життя яких назавжди змінила війна. Ці історії висвітлюються через фотографії, щоденники, особисті речі і просто спомини.

Виставка – про трагедію і подвиг, злочин і доброчесність, жорстокість і милосердя. Присвячена подіям у Киїнській, Киселівській та Новобілоуській територіальних громадах в умовах повномасштабної війни. За словами працівників музею, виставка буде розширятися.

34346575675678

«Розповідаємо про громади навколо Чернігова, які постраждали найбільше. Під час повномасштабного вторгнення в лютому-березні 2022 року. В зоні нашої уваги – Киїнська, Киселівська та Новобілоуська громади. Тематично наша виставка ділиться на два розділи: злочини російської федерації проти українського населення та виживання людей в умовах війни. У фокусі виставки – історії людей, які опинилися в кривавому вирі війни і яким вдалося зберегти людяність у нелюдських умовах, – розповідає завідувачка відділу Чернігівського історичного музею ім. В.Тарновського Леся Світловська.

235234545657567

– Ми собі ставили за мету зберегти правдиву історію цієї війни, а для цього треба спілкуватися з місцевими жителями, збирати свідчення людей, які це пережили, і збирати предмети, які вони можуть передати. Коли ми тільки починали роботу над цим проектом, то пояснювали людям, що ми – музей, і нам треба не лише свідчення, а ще й показати все наочно на виставці. Саме тому представлено багато фотографій і оригінальних предметів. Все, що люди могли передати, ми показуємо».

345456457567567

Виставка доступна для огляду до кінця року. За цей час всі бажаючі зможуть відвідати її та ознайомитися із зібраними матеріалами про жахливий і героїчний період, який тривав один місяць, один тиждень і один день.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)