|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:02 | 06.25.2024

Розстріляного Героя нагородили в Німеччині

Розстріляного Героя нагородили в Німеччині

Ніжинця, Героя України Олександра Мацієвського посмертно нагородили міжнародною відзнакою в галузі прав людини – медаллю Райнера Гільдебрандта. Нагороду отримала матір героя у легендарному Музеї Берлінського муру «Чекпойнт Чарлі».

Ця премія була заснована в 2004 році на честь відомого німецького борця за права людини, учасника антифашистського руху спротиву Райнера Гільдебрандта його вдовою Олександрою Гільдебрандт, директоркою Музею Берлінського муру. Олександр Мацієвський став другим українцем, якому вона присвоюється. У 2019 році премію отримала українка, ветеранка АТО/ООС Ольга Бенда.

На переконання німецьких представників, цілком логічно, що простий солдат отримує нагороду в галузі прав людини, а сам Мацієвський є героєм і символом мужності та любові до своєї Батьківщини, готовності боротися за права людини проти терору та страху.

«Життя Мацієвського та його смерть є символом долі та страждань мільйонів українців, життя яких змінила варварська російська війна. Присудження нагороди не поверне життя Олександра і не зменшить болю його матері та інших людей, але воно показує, що героїв не забувають, – сказав директор департаменту МЗС ФРН Маттіас Люттенберг. – Ім’я Олександра Мацієвського має бути для нас зобов’язанням того, що російську війну треба зупинити та подбати про справедливе засудження тих, хто здійснює воєнні злочини».

Мати героя, Параска Демчук, подарувала музею, де є і експозиція, присвячена боротьбі України проти російської агресії з 2014 року, статуетку сина, яку автори пам’ятника Мацієвському в Києві зробили для неї в єдиному екземплярі.

Нагадаємо, Герой України, боєць 119-ї чернігівської бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Олександр Мацієвський загинув 30 грудня 2022 року: він потрапив у полон до росіян біля міста Соледар Донецької області і був розстріляний ними за слова «Слава Україні!».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)