|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:51 | 02.23.2024

ЦНАП у Бобровиці обладнали сонячними панелями

У Бобровицькій громаді на даху місцевого центру надання адміністративних послуг встановили сонячні панелі. Відтепер ЦНАП стане енергонезалежним, що дозволить працювати навіть при повному блекауті.

Осінь та зима минулого року стали черговим викликом для українців. За допомогою масованих ракетних ударів ворог не лише прагнув позбавити життя тисяч громадян, а й відрізати Україну від цивілізованого світу, зруйнувавши її енергоструктуру.

Днями у Центрі надання адміністративних послуг Бобровицької міської ради завершились роботи з капітального ремонту даху приміщення та монтажу обладнання із сонячними панелями.

bobcnap1

Перехід до альтернативних джерел енергії став можливий завдяки участі громади в проєкті «Енергонезалежні ЦНАПи» українсько-швейцарської Програми EGAP. Програма EGAP підтримала проєкт «Енергонезалежні ЦНАПи», і відтепер Бобровицький ЦНАП зможе працювати незалежно від ситуації в загальній енергосистемі України, тому що отримуватимуть резервне живлення від сонячних панелей, встановлених на даху.

Таке рішення забезпечить безперервне надання адміністративних послуг мешканцям у разі повторних обстрілів критичної інфраструктури, а в літні дні – економію бюджетних коштів, бо ЦНАПи отримуватимуть електроенергію від сонця.

bobcnap2

Програма EGAP фінансується Швейцарією та впроваджується «Фондом Східна Європа» в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Фондом Innovabridge від 2015 року. Програма охопила 44 пілотні громади в шести областях: Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській, Луганській, Одеській та Чернігівській.

Участь у міжнародному проєкті ЦНАПу Бобровицької міської ради не обмежується лише вирішенням проблеми енергонезалежності. Завдяки міжнародному проєкту вже сьогодні у ЦНАПі організоване робоче місце для відвідувачів з вільним доступом до мережі інтернет, забезпечено комп’ютерною технікою 15 робочих місць у старостинських округах.

 

Софія ЖЕВЕДЬ

Схожі матеріали (за тегом)