|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:33 | 06.23.2024

Проєкт «Нескорені міста – Герої» у Чернігові

В обласному центрі у вівторок відбулась презентація Всеукраїнського мистецького проєкту «Нескорені міста – Герої»

В часи війни та найважчих випробувань для нашого народу сила мистецтва є потужною зброєю. Саме тому українські митці не стоять осторонь доленосних подій в Україні та своєю творчою діяльністю активно протидіють ворогу на своєму мистецькому фронті, своїми творами доносячи всьому світу надважливі послання і правду про те, що відбувається в нашій країні.
У Чернігівському музеї сучасного мистецтва «Пласт–Арт» пройшла презентація Всеукраїнського мистецького проєкту «Нескорені міста – Герої».
До втілення у життя цієї творчої ініціативи на Чернігівщині долучилися Національна спілка художників України, Чернігівська єпархія Православної церкви України, оперативне командування «Північ» та інші партнери й небайдужі до долі мистецтва під час війни люди.
У виставці представлені творчі роботи близько 30 авторів – художників, фотохудожників, поетів із різних регіонів України, які працюють у різних техніках та відображають своє бачення та художнє осмислення трагічних подій під час повномасштабної війни проти України.

3456467
«Виставкова діяльність є однією із найважливіших наших місій задля того, щоб показати всьому світові нашу культуру та національну ідентичність. Після 24 лютого життя поділилося на "до" та "після". Чернігів фактично прийняв удар, закривши собою столицю. Цей проєкт присвячений світлій пам’яті всіх, хто віддав життя за Україну. Цей проєкт – присвята нашій майбутній перемозі», – зазначив голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський.
Перша виставка в рамках проєкту відбулась у травні 2022 року та була присвячена місту Маріуполь. Надалі відбулись виставки на честь Кривого Рога, Харкова та Миколаєва.

Схожі матеріали (за тегом)