|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:47 | 06.23.2024

У Новій Басані вчили мінній безпеці

У селі Нова Басань ніжинські ДСНСники разом з навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області провели для місцевого населення та працівників сільгосппідприємства захід з мінної небезпеки.

Сьогодні мінами та вибухонебезпечними залишками війни забруднено понад третину території України. Чернігівщина увійшла до тих регіонів, де російські військові просто всипали землю мінами та снарядами в тих місцях, де вони стояли в лютому-березні 2022 року. І вже трапляються випадки, коли люди потерпають через нехтування застереженнями про мінну небезпеку. Саме тому знання про ризики від них тепер стосуються усіх, чий регіон торкнулися бойові дії.

У Чернігівській області працівники рятувальних служб систематично проводяться заходи з метою підвищення рівня обізнаності населення та формування культури сумлінної поведінки, як у дорослих, так і у молодого покоління з питань мінної безпеки.

Село Нова Басань у березні 2022 року опинилося під окупацією російських військ, тож питання навчання населення ризикам, пов’язаним із вибухонебезпечними предметами, є для його мешканців дуже актуальним.

Минулого тижня до Нової Басані приїхала ціла делегація рятувальників, які організували захід з мінної безпеки. Надзвичайники за допомогою 3D макетів розповіли присутнім про найпоширеніші види вибухонебезпечних предметів, на які можна натрапити, наслідки необережного поводження з ними, а також довели основні вимоги і алгоритм дій у разі виявлення підозрілих предметів.

ekipir

Екіпірування сапера

 

Також усі охочі мали можливість одягнути спорядження піротехніків, попрацювати зі спецобладнанням та зробити фото на згадку.

nametad

Намет для діток

 

Велику увагу приділили саме наданню домедичної допомоги постраждалим. На жаль, сьогодні мати такі навички вкрай важливо. Тож під час цього заходу місцевим жителям наочно показали, як правильно накладати турнікет та проводити непрямий масаж серця. Не забули рятувальники і про дітей – у розгорнутому наметі організували ще одну безпекову локацію. Тут разом з дорослими, використовуючи інформаційні брошури, пам’ятки та розмальовки, дітки закріпили свої знання з основних правил безпеки в побуті, під час відпочинку й дозвілля.

1dopa

Перша допомога - наочно

 

Під час проведення заходу всім його учасникам були надані різноманітні наочні профілактичні матеріали, розроблені Міжнародним дитячим фондом OOH UNICEF Ukraine спільно з ДСНС України, а також гуманітарною організацією «ACTED».

materia

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)