|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:37 | 05.26.2024

Коза встановила національний рекорд

Дворічна коза Аліса з Талалаївки на Прилуччині потрапила до Національного реєстру рекордів. Вона щодня дає приблизно дев’ять літрів молока. Про це розповіла керівниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.

190823Зазвичай кози за добу продукують до 2 л молока, найбільше – це до 4-5 л на добу. Тож коза з Чернігівщини, яка дає щодня дев’ять літрів молока, стала рекордсменкою. Порода у неї непроста: 75% альпійська, 25% – зааненська. Вага тварини – приблизно 80 кг.
«Характер у цієї популярної особи зовсім не зірковий – вона дуже доброзичлива, любить спілкуватися з людьми і оглядати себе у воді», – написала Лана Вєтрова.
Твариною опікується Володимир Киричок, який проживає в Талалаївці Прилуцького району. Він з юних років має справу з козами, тому знає їх звички та поведінку, як свої п’ять пальців. «Козами займаюся з дитинства, доглядав за ними нарівні з дорослими уже з першого класу. Зараз маю трохи більше двох десятків, альпійської й нубійської порід», – поділився чоловік.
Володимир переконаний, що кількість молока – це якість кормів. А ще – дбайливе ставлення і любов до тварини, добрі умови утримання.
«Господар каже, що в жодному разі не можна допустити стресу у кози або щоб вона, не дай бог, змерзла! Останні роки Володимир Киричок інтенсивно займається селекцією. Аліса – його найбільша гордість!» – зауважила Лана Вєтрова.
Експерти Національного реєстру рекордів мають намір приїхати до Талалаївки на Прилуччині, щоб вручити Володимиру Киричку сертифікат про рекорд «Найбільший добовий надій молока кози».

Схожі матеріали (за тегом)