|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:51 | 05.28.2024

Прилуки нарешті прийняли бюджет

Депутатам Прилуцької міської ради знадобилося майже 11 годин, щоби погодити 29 міських цільових програм (у межах 55 мільйонів гривень) та бюджет міста на 2023 рік. Цього понад пів року чекали працівники всіх бюджетних галузей міста, комунальники, соціально незахищені категорії населення, військовослужбовці ЗСУ.

prylmrНарешті зібрався кворум: 18 депутатів з 34 плюс міська голова. Через перебої в роботі системи активно голосувати почали ще через годину. Після погодження шести питань порядку денного, серед яких і питання медицини, депутати пішли на майже годинну перерву. А потому одну за одною депутати підтримали програми вуличного освітлення, роботу громадської вбиральні, прибирання вулиць, утримання безпритульних тварин та знову пішли на перерву. Проєкт рішення бюджету на 2023 рік отримує необхідний мінімум голосів. Це також запускає дію програми підтримки ЗСУ на 20 мільйонів гривень. Для того, щоб повністю функціонувала міська рада, то повинна бути створена дієва, нова більшість з певних тих чи інших фракцій, аби сесія могла збиратися і працювати. Так вважають багато депутатів.
Політична криза в Прилуках тривала з грудня 2020 року. Згоди не можуть дійти опозиція – їх 17 депутатів, та провладні депутати – їх стільки ж. 31 січня 2023 року міська голова Прилук Ольга Попенко разом із керівниками комунальних підприємств та закладів міста звернулися до начальника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса з проханням ввести військову адміністрацію у Прилуках. Тоді, за її словами, міська рада не затвердила бюджет на 2023 рік, тому використання бюджетних коштів на всі соціальні програми було неможливе, як і повноцінне функціонування Прилук. В’ячеслав Чаус до Офісу Президента подав відповідні документи, але військову адміністрацію у Прилуках не ввели.

Схожі матеріали (за тегом)