|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:21 | 07.24.2024

Весняна вода прибуває з кожним днем

На Чернігівщині через весняну повінь рівень води в річках постійно піднімається. Найбільш критична ситуація в Чернігівському та Корюківському районах. У деяких населених пунктах підтоплені житлові будинки, городи, подвір’я та сільгоспугіддя. Вода подекуди перелила дороги, порушивши транспортне сполучення майже в 30 населених пунктах області. Загалом на Чернігівщині через повінь підтопило майже 500 домогосподарств в 12 селах.

У Чернігівській області два тижні поспіль вода прибуває в межах річок Дніпро, Десна, Сейм та Снов. І, за прогнозами спеціалістів, підійматиметься й надалі аж до травня. Загалом цього року очікується найбільший паводок за останні десять років.

Наразі ж через підйом рівнів води у річках в області спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки з затопленням заплав, порушенням транспортного сполучення та підтопленням домоволодінь в окремих населених пунктах. Так, станом на 18 квітня залило 474 домоволодінь, у яких проживає 654 людини.

Dniprovske

У с. Дніпровське

 

У Чернігівській ОВА прогнозують найбільший з 2013 року паводок та не виключають евакуацію жителів з деяких населених пунктів.

«Вода піднімається. Ми очікуємо цьогоріч паводок на рівень вище, ніж був у 2013 році. Сьогодні сім населених пунктів підтоплені – ті, що по руслу Дніпра. Якщо потрібна буде евакуація, її зроблять», – підкреслив голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

 

Чернігову повінь не загрожує

 

Прибуває вода і в самому обласному центрі. Так, за тиждень рівень води у річці Десна в межах Чернігова піднявся на 29 сантиметрів, і станом на 18 квітня складає 587 сантиметрів над нулем поста. Проте підтоплення Чернігову цієї весни не загрожує.

«У нас є ще запас до виходу води в заплаву – 110 сантиметрів. Прогноз гідрометцентру – 700 сантиметрів. Це найбільший рівень води, який може бути за останні десять років. Це буде тільки вихід води у заплаву, зокрема біля Річкового порту, на Кордівці, декількох вулицях Лісковиці. Більше гідрометцентр не дає прогноз підйому води. Тому ситуація контрольована, і ніякого підтоплення домогосподарств у Чернігові ми не очікуємо», – повідомив начальник міського відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Григорій Годун.

 

Від розливу Дніпра страждають найбільше

 

Михайло-Коцюбинська, Любецька, Ріпкинська громада чи не найбільше потерпають від розливу Дніпра. За словами жителів Дніпровського, до рекордної позначки підняття води в Дніпрі лишилося менше одного метра.

Так, підняття рівня води в цій річці затопило чимало вулиць в селах цих громад. Подекуди люди пересуваються на човнах, а де й рятувальники допомагають на спеціальній прохідній машині «Богун».

bolotohid

«Рятувальники Чернігівщини надають допомогу жителям підтоплених населених пунктів. Мешканцям населених пунктів Михайло-Коцюбинської, Любецької та Ріпкинської територіальних громад Чернігівського району, з якими внаслідок підвищення рівня води в річці Дніпро порушено транспортне сполучення.

Надзвичайники за допомогою техніки підвищеної прохідності та човнів доставляють людям питну воду, продукти, товари першої необхідності та пенсійні виплати. Загалом для надання допомоги населенню в підтоплених населених пунктах та для доставки продуктів харчування, промислових товарів та медикаментів від ДСНС залучено 25 чоловік особового складу, 13 одиниць техніки, зокрема п’ять українських «Богунів» та 10 човнів – шість з двигуном та чотири веслові», – повідомляють в головному управління ДСНС в Чернігівській області.

elmere

Ремонт електромереж

 

Наразі в Чернігівському районі вода підтопила 29 житлових будинків в трьох населених пунктах. Це село Прохорів – 11 будинків, Мньов – 10 будинків та село Пустинки – 8 будинків.

Також порушилося транспортне сполучення з 29 населеними пунктами в Чернігівській області: Новгород-Сіверський район – чотири села, Корюківський та Чернігівський райони – по вісім сіл. У Ніжинському районі – дев'ять сіл та селищ.

 

Підготувала Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото ДСНС

Схожі матеріали (за тегом)