|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:29 | 07.24.2024

Через чуму - відстріл диких кабанів

На території Ічнянського національного природного парку відстрілюватимуть та потім спалюватимуть диких кабанів.

akabanТаке рішення ухвалили з метою недопущення поширення африканської чуми. Як повідомила виконувачка обов'язків начальника відділу економічного та агропромислового розвитку Прилуцької РДА Людмила Ярошенко, африканську чуму свиней у парку виявили 29 березня. Відібрані матеріали відправили до Києва на експертизу в Науково-дослідний інститут. 17 квітня на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії затвердили списки мисливців, які здійснюватимуть відстріл диких кабанів. На території Ічнянського національного парку будуть відстрілювати всіх свиней 32 мисливці. Також був прийнятий відповідний план заходів щодо профілактики недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней.
Туші диких кабанів спалюватимуть, останки захоронять на спеціально відведених місцях без проведення лабораторних досліджень, сказала Ярошенко. З її слів, для проведення депопуляції (відстрілу) та утилізації диких свиней, окрім мисливців, залучили працівників поліції, ДСНС, Ічнянського національного парку та Ніжинського лісового господарства.
Як зазначив начальник Прилуцької РВА Володимир Чернов, здійснюватимуть заходи з депопуляції хворих диких кабанів. Для цього є інструкція, комплексний план на реагування, відколи виявили африканську чуму. Це важка хвороба, яка стосується виключно диких кабанів, і призводить до їх загибелі. На сьогодні, немає іншого способу виведення африканської чуми, як депопуляція дикого кабана.
Останній раз африканську чуму свиней на Чернігівщині виявляли у січні 2022 року на території Добрянської ТГ. Пік захворюваності припадав на 2014-2016 роки. Як повідомляли в Держпродспоживслужбі, африканська чума свиней не несе загрози життю людей. Вона швидко поширюється серед свійських та диких свиней. Для того, щоб убезпечити господарство від занесення вірусу у Держпродспоживслужбі рекомендують:
- утримувати свиней у закритих приміщеннях;
- не допускати контакту з іншими тваринами;
- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
- обслуговувати тварин у спеціальному одязі, не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо господар мисливець, або з якихось причин має постійний контакт з дикою фауною;
- не годувати свиней харчовими відходами, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;
- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.

Схожі матеріали (за тегом)